Ramazanda Caz'da Roman havası ve Yasmine Hamdan!

Ramazanda Caz'da Roman havası ve Yasmine Hamdan!
Ramazanda Caz'da Roman havası ve Yasmine Hamdan!

Yasmine Hamdan

Hakan Erdoğan Productions'ın düzenleyeceği Ramazanda Caz, bu yıl 4-11 Temmuz tarihlerinde Roman müziğinin ağırlıkta olduğu bir programla izleyici karşısına çıkıyor. Okay Temiz'in Roman müziği topluluğu Magnetic Band'la açılacak festival, Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet, etkileyici sesiyle Yasmine Hamdan ve usta klarnetçi Yarımdünya Hasan gibi isimleri ağırlayacak.

Türkiye ’nin ilk ve tek Ramazanda Caz festivali 4 – 11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzikseverlerle buluşuyor. Festivalin 3 konserine doğayla iç içe açıkhava konserleriyle Uniq İstanbul ev sahipliği yapacak.

Roman müziğinin ağırlıkta olduğu bir programla izleyici karşısına çıkacak Ramazanda Caz, 4 Temmuz Cumartesi günü Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğuyla Roman havaları eşliğinde başlayacak.

Okay Temiz

Amerikan bağımsız sinemasının öncü isimlerinden Jim Jarmusch’un yönettiği ‘Sadece Aşıklar Hayatta Kalır’ (Only Lovers Left Alive) filminin finalinde söylediği şarkıyla çıkış yapan Yasmine Hamdan, etkileyici sesiyle 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

Adı Yasmine... Lübnanlı, yakında çok ünlü olacak!


Razamanda Caz, 9 Temmuz Perşembe günü Fransız Roman Caz geleneğinin en önde gelen temsilcilerinden ünlü kemancı Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet’ı ağırlayacak.

FRANSA SARAYI’NDA ÇILGIN ROMAN GECESİ!
Charles Aznavour’un beraber en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanist Andre Manoukian, quartet’iyle birlikte 10 Temmuz’da Fransa Sarayı Bahçesi’nde sahneye çıkacak. Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden de bu konserde yer alacak. Cazseverler için kaçırılmayacak bir buluşma!

BU YIL İLK KEZ ANKARA ’DA
Ramazanda Caz, ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara’da da müzikseverlerle buluşuyor! 11 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet yine, Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde unutulmaz bir konser verecek.

Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen Ramazanda Caz; Kültür Bakanlığı, UNIQ İstanbul, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından destekleniyor. Biletler 80 TL, 60 TL ve öğrenci 30 TL.
www.heproductions.com