Rapçi Akon 'Merhaba Kürdistan' dedi ve video yayınladı

Rapçi Akon 'Merhaba Kürdistan' dedi ve video yayınladı
Rapçi Akon 'Merhaba Kürdistan' dedi ve video yayınladı
Amerikalı Hip-Hopçu Akon, peşmerge ailelerine destek vermek amacıyla Mart ayında başkent Erbil'de konser verecek.

RADİKAL – Senegal asıllı Amerikalı rapçi Akon konser vermek için Erbil’e gidiyor. Rudaw’ın haberine göre, Akon, konser vermek için Kuzey Irak’ta olacağını yayınladığı bir video ile duyurdu. Erbil’deki Fransuwa Hariri Stadyumu’nda konser verecek sanatçı, elde edilecek gelirin peşmerge ailelerine bağışlanacağını belirtti. Akon, “Merhaba Kürdistan, konser için çok heyecanlıyım. Biletler ücretsiz, orada olun'' dedi.


AKON KİMDİR?


Aliaune Damala Badara Thiam ya da bilinen sahne adıyla Akon 16 Nisan 1973, St. Louis, Missouri doğumlu, Senegal asıllı Amerikalı Müslüman Hip-Hop, R&B ve Soul müzik sanatçısı olan Akon, aynı zamanda söz yazarı, besteci, aranjör, yapımcı. Türk bir firma ile anlaşmalı "ALIAUNE giyim markasıyla iş dünyasına atıldı. Güney Afrika'da elmas madenleri bulunuyor. Ayrıca Senegal'de bir havayolu şirketinin ortağı. Forbes'e göre 21. yüzyılda, bir yılda 30 milyon dolarla en çok kazanan R&B şarkıcısı. Akon, 2010 FIFA Dünya Kupası için "Oh Africa" şarkısını yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/128770112877016

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iste simdi akon'u daha cok sevdim - user858648

  turkiye'deki sanatciyim diye dolasan sarkicilarin yapamadigini ta amerika'lardan Akon yapiyor.. tebrik ediyorum.. duyarliligi ve insanlik dersi verdigi icin...

  helal - lm kimim

  elin adamı gelir destek için konser verir ama kardeş dediklerimiz İSD ile kol kolla dolaşır bu ne yaman çelişkidir...

  devlet olarak kazanmamız lazım kürtleri konserde ağlamak için heyet te gitsin - user809975

  :)))) ibrahim tatlıses , şivan perver yokmu ?Ağlayanlarda katılsın konsere

  neden ki - user434047

  user866158 neden ki arkadaşım tuhafmısın nesin ne var yani gidip konser verecekse ordakiler insan değil mi sen birtek kendini ve senin gibi olanlarıımı insandan sayıyorsun yahu allah akıl fikir versin size

  ne zaman - user940243

  Akon un ne zaman erbil'de konser vereceğine ilişkin belirli bir tarih var mı acaba?

  İnanamıyorum Şok Oldum.. - user866158

  Cidden İnanamıyorum, akonu severdim parçalarını dinlerdim şimdi elimde ne kadar cd si varsa parçalayıp çöp poşetine doldurucam, insan sevdiği birşeyden biranda nasıl bu kadar iğrenir ve soğur böyle oluyormuş demekki..