Ray Charles düet albümle ses verdi

Haziran ayında ölen soul müziğin efsane ismi Ray Charles,
'Genius Loves Company' adlı bir düet albümle ses veriyor.

İSTANBUL - Haziran ayında ölen soul müziğin efsane ismi Ray Charles,
'Genius Loves Company' adlı bir düet albümle ses veriyor. 'Soul Dâhisi' lakaplı sanatçı, EMI'dan çıkan 'Genius Loves Company' isimli albümde country, r&b, pop, rock, blues klasiklerini Norah Jones, Diana Krall, Elton John, Natalie Cole, Willie Nelson, B.B. King, Van Morrison gibi müzisyenler eşliğinde yorumluyor. Charles, ölmeden önce bu albümü üstünde çalışıyordu.
12 şarkının yer aldığı albüm 'Here We Go Again' adlı Norah Jones düetiyle açılıyor. Charles, 'You Don't Know Me'yi Diana Krall'la, 'Sorry Seems To Be The Hardest Word'u Elton John'la, 'Fever'ı Natalie Cole'la, 'Do I Ever Cross Your Mind?'ı Bonnie Raitt'la 'Sinner's Prayer'ı B.B. King'le birlikte yorumluyor. Albüm, 'Crazy Love' adlı Van Morrison düetiyle sona eriyor.
Bu arada Rey Charles'ın Los Angeles'taki tarihi stüdyosu 31 Aralık itibarıyla ziyarete açıldı. Albümden parçaların da dinlenebildiği internet sitesi ise www.ray-charles.co.uk adresinde ziyaret edilebilir! 1930 Georgia, Amerika doğumlu sanatçı, altı yaşındayken kardeşinin boğulmasına şahit olmuş, kısa bir süre sonra da görmemeye başlamıştı.
(Kültür Sanat)