Reaksiyon'un fragmanındaki 'Öcalan sahneleri'ne ne oldu?

Reaksiyon'un fragmanındaki 'Öcalan sahneleri'ne ne oldu?
Reaksiyon'un fragmanındaki 'Öcalan sahneleri'ne ne oldu?
Güncel göndermeleriyle tartışma yaratan Reaksiyon isimli dizinin dün yayınlanan 7. Bölümü için hazırlanan fragmanda Abdullah Öcalan'ın da temsil edildiği sahneler vardı. Ancak dün akşam yayınlanan dizide bu sahnelerin yer almaması dikkat çekti.

RADİKAL – Star televizyonunda yayınlanan ve güncel gelişmelere yaptığı değerlendirmelerle ilgi çeken “Reaksiyon” isimli dizinin yeni bölüm tanıtımında yer alan bir sahnenin dün akşam yayınlanan bölümde yer almaması izleyiciler tarafından tepkiyle karşılandı. Reaksiyon dizisinin yayınlanmasının ardından özellikle sosyal medyada konuyla ilgili çok sayıda mesaj yer aldı.

Star TV'nin beğenilen dizisi ‘Reaksiyon’un son bölümü için hazırlanan fragmanında Kobani eylemleri ve İmralı Adası'nda Öcalan ile yapılan görüşmeler gibi güncel konuların da işlendiği dikkat çekmişti. Ancak dizinin dün gece yayınlanan 7. Bölümünde, fragmanda yer alan ‘Öcalan sahnesi’ yer almadı. Dizinin 7. Bölümü için hazırlanan fragmanda, senaryoda MİT Müsteşarını canlandıran kişi İmarlı Adası’na giderek Abdullah Öcalan’la görüşüyor ve Öcalan Ortadoğu ’da 17 yıldır değişmeyen tek aktörün kendisi olduğunu söylüyordu.

Fragmanın yayınlanmasından sonra özellikle Öcalan’ın yer aldığı sahneler merakla beklendiği için bu durum izleyicilerin gözünden kaçmadı ve özellikle sosyal medya mecralarında diziyle ilgili birçok eleştiri yazıldı.

Dizinin yapımcıları ya da Star TV tarafından ise söz konusu sahnelerin dizinin yayınlanan bölümünden neden çıkarıldığı konusunda ise bir açıklama yapmadı.