Rekortmen belgesel 'Amy'nin vizyon tarihi belli oldu

Rekortmen belgesel 'Amy'nin vizyon tarihi belli oldu
Rekortmen belgesel 'Amy'nin vizyon tarihi belli oldu
Belgesel yapımlar arasında İngiltere tarihinde en iyi açılış hasılatı rekorunu elinde bulunduran Amy Winehouse belgeseli 'Amy', Türkiye'de 25 Eylül'de gösterime girecek. Asif Kapadia'nın yönettiği belgesel, 27 yaşında trajik şekilde hayata veda eden Grammy ödüllü şarkıcı Amy Winehouse'un daha önce hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları, videoları ve duyulmamış şarkılarına da yer veriyor.

Türkiye hakları D Producitons’a ait olan Asif Kapadia’nın yönettiği ‘Amy’ belgeseli, 1998 yılında 14 yaşındaki Amy’nin Londra’daki bir evde çocukluk arkadaşı Juliette Ashby ile ortak arkadaşlarının doğum gününde çekilen şarkı söyledikleri bir videoyla başlıyor. Belgeselin geri kalanında şarkıcı ve besteci olan Amy’nin çocukluğundan ölümüne kadar yaşadığı hayatından, müzik kariyerinden, kötü ilişkilerinden ve bulimia hastalığından bahsediliyor. Bütün bunların yanında Winehouse‘un daha önce hiç görülmemiş fotoğrafları, videoları ve duyulmamış şarkıları da belgeselde yer alıyor.

Amy'nin ölümünün arkasındaki gerçekler...

Sadece şarkı söylemek istiyordu


İngiltere tarihindeki tüm belgesel yapımlar içinde ilk haftasında en çok hasılat yapan ve dünyada da ‘ilk haftasında en çok hasılat yapan ikinci belgesel’ ünvanını alan ‘Amy’, Türkiye’de 25 Eylül’de vizyona girecek.

 


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  İngiltere

  ,

  Türkiye

  ,

  Müzik

  ,

  eylül