Rıza Kılıç albümünde yaşayacak

Rıza Kılıç albümünde yaşayacak
Rıza Kılıç albümünde yaşayacak

Genç yaşta geçirdiği kalp kriziyle hayatını kaybeden müzisyen Rıza Kılıç’ın ilk albümü,vefatının ardından çıktı..Ailesi ve yakın çevresi tarafından gerçekleştirilen çalışma, Kılıç’ın bugüne kadar yaptığı farklı kayıtların bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Sanatçının ‘Şaha Doğru’ adlı albümü Kalan Müzik’ten yayımlandı.
Arif Sağ Müzik Okulu hocalarından, enstrümantal ağırlıklı çalışmalarıyla tanınan müzisyen Rıza Kılıç, geçen yılbaşında gece yarısı geçirdiği kalp kriziyle hayatını kaybetmişti. 30 yaşında vefat eden sanatçının ardından bir araya gelen arkadaşları ve ailesi Kılıç’ın albüm hayalini gerçekleştirdi.
‘Türk halk müziği alanında gelecek vaat eden’ isimler arasında gösterilen Kılıç, çocukluğundan bu yana saz çalıyordu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Arif Sağ ve Erdal Erzincan gibi ustalarla çalışmış, Hüseyin Beydilli, Zeynep Karababa ve daha birçok sanatçının albümlerinde düzenleme ve yönetmenlik yapmıştı. 

Klibinde ustalar rol alacak 
Enstrümantal müzik konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Kılıç, bağlamada yeni çalma teknikleri üzerine yoğunlaşmıştı. 2 yıldır kendi bestelerinin de yer aldığı, enstrümantal ağırlıklı solo bir albüm çalışması başlatan Kılıç, kayıtları Ankara ’da gerçekleştiriyordu. Albüm üçü sözlü ve birisi sanatçının kendi bestesi olan olan beş enstrümantal eserden oluşuyor.
Geliri sanatçının gönüllü hizmet verdiği Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı’na aktarılan albümün ilk klibinde birlikte çalıştığı Erdal Erzincan, Arif Sağ, Tolga Sağ, Sinan Çelik ve arkadaşları rol alıyor.