Roberto Benigni Felluce cehenneminde

İtalyan oyuncu ve yönetmen Roberto Benigni, ABD'nin Irak müdahalesi sırasında geçen 'Kaplan ve Kar' isimli yeni filminin çekimlerine geçen hafta Tunus'ta başladı.

KARTACA - İtalyan oyuncu ve yönetmen Roberto Benigni, ABD'nin Irak müdahalesi sırasında geçen 'Kaplan ve Kar' isimli yeni filminin çekimlerine geçen hafta Tunus'ta başladı. Filmde, Irak'ta bir araya gelen iki sevgilinin hikâyesi konu ediliyor. Söz konusu sevgilileri gerçek hayatta evli olan Roberto Benigni ve Nicoletta Brashi canlandırıyor. Filmin yapımcısı 45 uzun metrajlı filme imza atan Tunuslu Ridha Turki, aynı zamanda 1997'nin 9 Oscar ödüllü 'İngiliz Hasta'nın da yapımcısı.
Turki'ye göre yapımın Tunus'ta çekilme nedeni ülkenin güvenli olması, sinema alanında büyük deneyime sahip olması ve Irak'la çeşitli bezerlikleri. Filmin oyuncu kadrosunda Fransız oyuncu Jean Reno da bulunuyor. Felluce ve Bağdat sokaklarının yeniden inşa edildiği film için Tunus Savunma ve İçişleri bakanlıkları da ihtiyaç doğrultusunda asker ve tank sağladı. 'Kaplan ve Kar'ın 2005 mayısında gösterime gireceği tahmin ediliyor.