Rock kraliçesi mi ne?

Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi

İSTANBUL - Kuruçeşme trafiği kilit. Allı pullu giysileri, topukluları ve yanlarında kavalyeleriyle konser mekânına yürümek zorunda kalan Rihanna’cılar yine de böyle bir starı dünya gözüyle görecekleri için mutlu görünüyorlar. Yanımdan binlerce küçük Victoria Beckham geçerken, makyajsız suratıma ve ayağımdaki sandaletlerime şöyle bir bakıyorum, gazeteci kimliğimle geldiğimi biraz fazla mı açık etmişim ne?
Konser alanına giriyoruz, bekleme müziği olarak ‘çakma’ A&F satan mağaza müzikleri çalarken, saat artık 21.30, Rihanna sahnede belirmek üzere. Etraf gitgide kalabalıklaşıyor ve ben artık açıkhavada parfüm kokusundan milliyet.com.tr’nin ‘en ilginç ölümler’ galerisine girmek üzereyim. Derken sahnedeki dev ekranda uyuyan bir Rihanna beliriyor. ‘This is Rihanna’s dream/Bu Rihanna’nın rüyası’ yazısı eşliğinde Rihanna sahneye çıkıyor ve rüya başlıyor...
Önce ‘Hard’, ardından ‘Shut Up and Drive’ çalarken, Rihanna sahnede bir rock kraliçesi, Extreme grubunun şahane gitaristi Nuno Bettencourt’sa arkada, bir rock konserindeymişçesine takılıyor. İlk birkaç şarkıda acaba Mehmet Tez, “Bir rock konseri izlemeye hazır olun” derken haklı mıydı gerçekten diye düşünmeye başlıyorum ama şarkılar ilerledikçe bu fikrimden uzaklaşmaya başlıyorum...
Rihanna sahnede sanki biraz ‘ruhsuz’, fakat bu ruhsuzluk bile pek çoklarına taş çıkartır, itiraf etmeliyim. Bir kere über-seksi haliyle sahneye çok yakışıyor. Bu arada Rihanna’ya bakarken, onun, ülkesinde sadece bir yıldır yasal olarak içki içebilecek yaşta, 22 yaşında olduğuna inanamıyorum!
Konser sonuna doğru, eski yeni birçok parçasını söylemiş ve ‘Last Girl on Earth’ turnesi kapsamında seslendirdiğini bildiğimiz ‘Russian Roulette’, ‘Wonderwall’ gibi parçaları henüz söylememişken ‘Umbrella’yla noktayı koyuyor Rihanna. Biz, bis yapar herhalde diye düşünürken, ekranda ‘Wake up/Uyanın’ yazısıyla artık alanda, Rihanna’yı (ve poposunu) i-phone’larına kaydetme çabası içindeki binlerce kişi de rüyadan uyanıyor. Ha bir de unutmadan, Rihanna’nın giderayak “Görüşürüz çocuklar, yine geleceğim” dediğini de hatırlatayım.


    ETİKETLER:

    Victoria Beckham