Rockçı imam New York'ta sahneye çıktı

Rockçı imam New York'ta sahneye çıktı
Rockçı imam New York'ta sahneye çıktı
Rockçı imam Ahmet Muhsin Tüzer, New York'taki Drom adlı kulüpte sahne alarak ilahi parçaları rock müziği eşliğinde söyledi.

Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camii imamı olan Ahmet Muhsin Tüzer, New York ’ta konser verdi. Yaklaşık 1,5 saat boyunca sahnede kalan imam Tüzer'e, Yahudi, Ermeni, Hristiyan ve Müslüman müzisyenler eşlik etti. Konser sonrası açıklamada bulunan Tüzer, grubunda farklı dinlerden insanların yer almasının, New York'taki ikinci konserine farklı bir boyut kazandırdığını belirtti.

Müzik grubunda farklı etnik ve dinlere mensup insanların olmasının önemine dikkat çeken Tüzer, "İşin başından beri savunmuş olduğum ve insanlara vermek istediğim mesajın aslında bugün çok güzel örneğini yaşadık” dedi.

Herkesi “Allah'ın bir tecellisi” olarak gördüğünü belirten Tüzer, “Kendi gönlümde onları tevhid eyleyen bir insanım” diye konuştu. İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında New York'ta sahne alan Tüzer, yeni ve meditatif bir akım olarak nitelendirilen ''Drone'' müziği ile sahneye çıkmıştı. Tüzer Ezan, Sela ve Kuran'dan farklı sureler okuyarak konserine devam etmişti. (CİHAN)


  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Hristiyan

  ,

  Müzik

  ,

  Bugün

  ,

  İmam

  ,

  Konser

  ,

  Yahudi

  ,

  drone