Rocky şimdi rallici

Sylvester Stallone, 'başarılı sporcu' misyonundan vazgeçmeye niyetli değil gibi.

İSTANBUL - Sylvester Stallone, 'başarılı sporcu' misyonundan vazgeçmeye niyetli değil gibi. Ünlü oyuncu, 1974 yılında onu üne kavuşturan 'Rocky'den sonra şansını bu kez de bir ralli yarışçısı olarak deniyor.
'Yarışçı' (Driven), hız tutkusunu yaşam biçimi haline dönüştürmüş dört yarışçının yaşamlarını ve kariyerlerindeki iniş çıkışlarını konu alıyor.
Gina Gershon, Til Schweiger, Kip Pardue, Estella Warren ve Christian de la Fuente'nin yer aldığı zengin oyuncu kadrosuna sahip filmin yönetmeni 'Mavi Korku'dan tanıdığımız Renny Harlin. Filmin yapımcısı ve senaristi ise Sylvester Stallone'un kendisi. Stallone filmde, başarısız bir yarışçıya destek vermek için yıllar sonra pistlere dönen Joe Tanto'yu canlandırıyor.
Jimmy Bly (Kip Pardue), yetenekli ama işine bir türlü konsantre olamayan acemi bir yarışçıdır. Kendisine sponsor olamayan ağabeyinin baskılarına dayanamayıp bunalıma girer. En büyük rakibinin sevgilisi Sophia'ya (Estella Warren) âşık olması genç adamın kafasını daha da karıştırır.
Jimmy'nin kaptanı Carl Henry (Burt Reynolds), onu harekete geçirmek ve heyecanlandırmak için usta bir yarıkşçıdan Joe Tanto'dan (Stallone) yardım ister. Tanto, yıllar evvel geçirdiği bir kaza sonucu yarış pistlerine, bir daha dönmemek üzere veda etmiştir. Jimmy'yi bir numara yapmak için kendisini tekrar pistlere çağıran Carl'ın teklifini kabul eder.
Fakat Tanto'nun bu geri dönüş kararından hoşnut olmayanlar da vardır. Tanto'nun eski karısı Cathy (Gina Gershon) ile evli olan ve Bly'ın bir başka rakibi Memo Moreno (Christian de la Fuente) eski yarışçının tekrar yarış dünyasına dönmesinden rahatsız olur.
Simülasyon teknolojisinin en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen
'Yarışçı', şimdiye kadar çekilmiş en hızlı yarış ve araba kovalamaca sahnelerine sahip. Kullanılan teknikle izleyici, yarış arabalarının süratini ve yarış pistinin görüntüsünü, sürücünün gözlerinden görebilme şansını yakalıyor. (Kültür Sanat)