Rodriguez 'Günah Şehri'ne çağırıyor

'Çizgi kahramanlar geliyor' demiş ve eklemiştik: Çekileceği açıklanan çizgi roman uyarlamaları arasında en heyecan vericisi, yönetmeni, oyuncu kadrosu ve çizgi romanın bizzat kendisiyle 'Sin City'.

İSTANBUL - 'Çizgi kahramanlar geliyor' demiş ve eklemiştik: Çekileceği açıklanan çizgi roman uyarlamaları arasında en heyecan vericisi, yönetmeni, oyuncu kadrosu ve çizgi romanın bizzat kendisiyle 'Sin City'.
'El Mariachi' üçlemesi ve 'Fakülte'nin yönetmeni Robert Rodriguez, neredeyse tüm Hollywood yıldızlarını toplamış, yönetmen yardımcısı olarak da yanına 'Sin City'nin (Günah Şehri) yaratıcısı Frank Miller'ı alıp işe koyulmuştu.
Filmin eylülde internette Comic Con'da yayımlanan ilk görüntüleri yeterince ilgi çekiciydi. Şimdi karşımızda filmin yepyeni bir fragmanı var ve iddia ediyoruz ki, yaklaşık iki dakika süren fragman, meraklılarının ağzının suyunu akıtacak!
Filmde öldürülen biricik aşkı Goldie'nin intikamını almaya yemin eden iri cüsseli, acımasız Marv'ın merkezinde dönen üç hikâye anlatılıyor. Marv rolünde 'karizmaların karizması' Mickey Rourke var. Bruce Willis'i de ne zamandır doğru dürüst bir rolde izlememiştik. 49 yaşındaki aktör bu gidişata 'Sin City' ile 'Dur' diyecek gibi görünüyor. Benicio Del Toro, Elijah Wood, Rosario Dawson, Nick Stahl, Clive Owen, Jessica Alba, Josh Hartnett 'Sin City'nin diğer sakinleri arasında.
Miller'ın yardımıyla Rodriguez beyazperdedeki çizgi roman uyarlamaları furyasına 'Sin City' ile son noktayı koyacak gibi görünüyor. Kanıt mı istiyorsunuz? www.apple.com/trailers/miramax/sin_city.html adresine girip kendi gözlerinizle görün. Film Amerika'da 1 Nisan 2005'te gösterimde. (Kültür Sanat)