Rötarın nedeni grevmiş

'Matrix' hayranlarına filmin yapımcılarından üzücü bir haber geldi.

LOS ANGELES - 'Matrix' hayranlarına filmin yapımcılarından üzücü bir haber geldi.
'Matrix'in devam filmi niteliğindeki 'Matrix Reloaded'ın gösterim tarihi Mayıs 2003'e ertelendi.
'Matrix Reloaded'ın 2002 yılına tamamlanması ve gösterime girmesi bekleniyordu. Ancak yapımcı şirket Warner Bros. filmin 2003'e kadar tamamlanmasının imkânsız olduğunu açıkladı. Filmin yönetmenleri Wachowski kardeşler yorum yapmazken, Warner yetkililerinden Joel Silver erteleme kararıyla ilgili; "Çok karmaşık bir proje, üzerinde çalıştıkça bir çok yeni öğe ekleniyor. Filmi mükemmel kılmak için zamana ihtiyaç var!" diyor.
Filmin web sitesine e-mail'ler gönderen Matrix fan'ları gecikme nedeniyle Warner Bros.'u kınıyor. Çoğu hayrana göre ise filmin gecikmesinin asıl nedeni,gerçekleşmesi
beklenen oyuncu ve senarist grevleri. Hayranlar, geçtiğimiz mart ayında yapılan görüşmeler kadar süregelen olası grev tehditleri nedeniyle filmin yapımcılarının
'Matrix Reloaded'ı özellikle geciktirdiğini düşünüyor. Grev tehdidinin ortadan kalkmasına
rağmen, filmin çekimlerine başlamakta geciken ve 2002'ye yetiştiremeyeceklerini anlayan yapımcıların, bu nedenle 'doğru olmayan hikâyeler yazdığı' ileri sürülüyor.
'Matrix Reloaded' çekimleri şu sıralar son derece gizli bir şekilde, Kaliforniya Oakland'deki özel bir stüdyoda sürüyor. Filmin bu bölümünde de Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Laurence Fishburne, Neo, Trinity ve Morpheus'u rollerine devam edecek. 'Matrix'de Neo'nun yok ettiği Ajan Smith ise 'Matrix Reloaded'da geri dönüyor. Bu rolü de yine Hugo Weaving canlandırması bekleniyor.
'Matrix Reloaded'a yeni eklenen oyuncuların arasında ise Jada Pinkett Smith, Aaliyah, Monica Bellucci ve Harry J. Lennix dikkat çekiyor.
(Mrshowbiz)