Rowling'in yeni kapağı yayınlandı

Rowling'in yeni kapağı yayınlandı
Rowling'in yeni kapağı yayınlandı
Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling'in yeni kitabının kapağı yayınlandı.

Hachette basımevi, geçtiğimiz günlerde JK Rowling’in yeni serisinin ilk kitabına ait kapak görselini paylaştı. 512 sayfadan oluşacağı açıklanan kitabın İngilizcesi, bütün dünyada 27 Eylül ’de satılmaya başlanacak.

Kitap , Harry Potter serisindeki kasabalara benzeyen eski bir kent meydanına ve Arnavut kaldırımlı taşlara sahip olan Pagford kasabasında geçiyor. Kitabın kahramanı, kasaba heyetinin önemli bir üyesi olan Barry Fairweather. Kahramanımız Barry 40’lı yaşlarının başında ölünce, onun yerini heyette kimin alacağı konusunda kasabada büyük bir savaş başlıyor. Daha önceki kitaplarının aksine bu kitabı yetişkinler için yazan Rowling, serinin konusunu kasabadaki bu politik mücadele üzerine inşa ediyor.

 Yayınevi, kitabın satış fiyatlarını da açıkladı. Kitabın kalın kapaklı baskısının satış fiyatı 35 dolar, büyük boy kalın kapaklı baskısının fiyatı ise 39 dolar olarak belirlendi. Öte yandan kitabın e-kitap versiyonu 19.99 dolar, kısaltılmamış sesli kitabı 29.98 dolar ve CD versiyonu da 44.98 dolara satılacak. Kitabı Türkiye’de hangi yayınevinin basacağı ise henüz belli değil.Rowling’in yeni kapağı yayınlandı
Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling’in yeni kitabının kapağı yayınlandı. (Radikal.com.tr)