Roxy Müzik Günleri'nde final zamanı

Roxy Müzik Günleri'nde final zamanı
Roxy Müzik Günleri'nde final zamanı
Bu yıl 19'uncusu düzenlenen ve Teoman'dan Aylin Aslim'a Hayko Cepkin'den Replikas'a pek çok ünlü müzisyenin çıkış yapmasını sağlayan Roxy Müzik Günleri'nin bu yılki finalistleri belli oldu. İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir'den 16 finalistin 18 - 19 - 20 Mayıs'ta canlı performanslarıyla değerlendirileceği yarışmanın kazananları 22 Mayıs'ta açıklanacak.

Türkiye genelinden, kendi müziğini yapmak için yola çıkan yaklaşık 160 genç sanatçı ve grubun katıldığı 19. Roxy Müzik Günleri’nin 16 finalisti belli oldu. Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleştirilen, Türkiye’nin en uzun soluklu müzik yarışması 19. Roxy Müzik Günleri’nin finalistleri şöyle: Alarga ( Ankara ), Efendi (Eskişehir), Entegre ( İstanbul ), İmre Hadi (İstanbul), Kaç Canım Kalmış (İstanbul), Kaptan Anadol (Ankara), Kerem Küçükay Trio (İstanbul), Kinesis (İstanbul), Marta (İstanbul), Mosquito (İstanbul), Otomatik Pilot (İstanbul), Tayfa (Ankara), Tuğçe Bürge (İzmir), Velet (İstanbul), Wingmen (İstanbul) ve Yatay Zeka (İstanbul).

Yarışmanın kazananları, 18 - 19 - 20 Mayıs tarihlerinde Roxy’de sahneleyecekleri canlı performanslarının ardından belirlenecek ve 22 Mayıs gecesi açıklanacak. İstanbul’dan 11, Ankara’dan 3, Eskişehir ve İzmir’den 1’er grup/sanatçının katılacağı finaller tüm Roxy katılımcılarına açık olarak sahneleyecek.

Roxy Müzik Günleri'nin başarı sırrı samimi ve adil olmak

Müzik dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyelerinin seçimiyle belirlenecek, 19. Roxy Müzik Günleri’nin kazananlarının açıklanacağı ödül töreni ise 22 Mayıs gecesi, Roxy’nin 21. Sezon kapanış partisiyle beraber, Roxy’de gerçekleşecek. Ödül Töreni’nde, jüri üyelerinden Aylin Aslım akustik performansıyla, Özge Fışkın sevilen şarkılarından oluşan performansıyla, Tibet Ağırtan ise düşündüren şarkı sözleriyle Roxy sahnesinde olacak. Birbirinden ünlü isimlerin sürpriz performanslarını sergileyecekleri gecede nostaljik ancak bir o kadar da psikedelik bir dans deneyimi yaşatacak olan Hey Douglas da final gecesi ve kapanış partisini hareketlendirecek.

Birinciye albüm
Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşen 19. Roxy Müzik Günleri’nde dereceye giren sanatçıları birbirinden önemli hediyeler bekliyor. Jürisi Aylin Aslım, Barış Akpolat, Ceylan Ertem, Güven Yıldız, Hakan Tamar, Hakan Polat, Harun Tekin, Kanat Atkaya, Koray Candemir, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Nihan Erçetin, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür, Tarkan Gözübüyük, Tayfun Polat, Tibet Ağırtan ve Turgay Gülaydın’dan oluşan yarışmada birinci seçilen grup / sanatçı Roxy’den tüm kayıt, bandrol, basım, fiziksel ve dijital dağıtım masrafları karşılanmak üzere We Play etiketiyle çıkacak bir single albüm ve Hayat Bu Kapağın Altında’dan 5000 TL para ödülü kazanacak.

İkincilik kazanan grup / sanatçı tüm grubun ihtiyacı olan orkestra ekipmanlarını kazanırken, üçüncü olan grup / sanatçı ise 2000 TL para ödülü kazanacak. 19. Roxy Müzik Günleri’nde geçen yıllardan farklı olarak derece ödülleri yanı sıra verilecek Hayat Bu Kapağın Altında Özel Ödülü ise 5000 TL para ödülü olacak.

Roxy Müzik Günleri, bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut, gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

19. Roxy Müzik Günleri hakkında detaylı bilgiye http://www.roxymuzikgunleri.com/ üzerinden ulaşılabilir.