Roxy'nin birincisi Kinesis

Roxy'nin birincisi Kinesis
Roxy'nin birincisi Kinesis
Alanında Türkiye'nin en prestijli yarışması olan 19. Roxy Müzik Günleri'nin birincisi Kinesis, ikincisi Kerem Küçükay Trio, üçüncüsü ise Kaptan Anadol oldu. 5.000 TL'lik Hayat Bu Kapağın Altında Özel Ödülü, aynı zamanda yarışmanın ikincisi Kerem Küçükay Trio'ya verilirken Roxy Özel Ödülü Velete, En İyi Davulcu ödülü ise Otomatik Pilot'un davulcusu Cem Pilevneli'ye verildi.

Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle gerçekleşen 19. Roxy Müzik Günleri’nin kazananları, Roxy 21. Sezon Kapanış Partisi’nde açıklandı. Kendi tarzının peşinden koşan müzisyenleri geleceğe taşımaya devam eden, Türkiye ’nin en uzun soluklu müzik yarışması 19. Roxy Müzik Günleri’nin birincisi Kinesis, ikincisi Kerem Küçükay Trio, üçüncüsü Kaptan Anadol oldu. 5.000 TL’lik Hayat Bu Kapağın Altında Özel Ödülü, aynı zamanda yarışmanın ikincisi Kerem Küçükay Trio’nun olurken Roxy Özel Ödülü Velet’e, En İyi Davulcu ödülü ise Otomatik Pilot’un davulcusu Cem Pilevneli’ye verildi.

19. Roxy Müzik Günleri Ödül Töreni ve Roxy’nin 21. sezon kapanış partisinin gerçekleştirildiği gecede, Aylin Aslım akustik performansı, Özge Fışkın en sevilen şarkıları ve Tibet Ağırtan nostaljik tonlarıyla katılımcılara müzik dolu bir deneyim yaşattı. Gecenin kapanışı, Hey Douglas’ın ilginç ve eğlenceli setiyle yapıldı. Melisa Sözen, Harun Tekin, Duygu Yetiş, Sezin Akbaşoğlu, Cem Karcı, İlksen Başarır, Kenan Vural ve Güneş Duru’da Roxy Müzik Günleri final gecesindeydi.

Kinesis’e albüm heyecanı
19. Roxy Müzik Günleri’nde birinci Kinesis, We Play etiketiyle çıkacak bir single albüm ve Hayat Bu Kapağın Altında’dan 5.000 TL para ödülü kazandı.

İkinci seçilen Kerem Küçükay Trio, tüm grubun ihtiyacı olan orkestra ekipmanlarını kazanırken aynı zamanda Hayat Bu Kapağın Altında Özel Ödülü’nü de kazanarak 5.000 TL nakit para ödülünün de sahibi oldu.

Üçüncü olan Kaptan Anadol’un 2.000 TL para ödülü kazandığı yarışmada En İyi Davulcu seçilen Otomatik Pilot’un davulcusu Cem Pilevneli ise İstanbul Agop Zilleri’nden zil seti kazandı.

Roxy Müzik Günleri’ne bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından 160 genç sanatçı ve grubun katıldı.