Rus Kızıl Ordu Korosu Tarkan'dan söyleyecek!

Rus Kızıl Ordu Korosu Tarkan'dan söyleyecek!
Rus Kızıl Ordu Korosu Tarkan'dan söyleyecek!
Dünyanın en büyük ordu korosu Rus Kızıl Ordu Korosu haftaya İstanbul ve Ankara'da sahne alacak. Koro Tarkan, Barış Manço ve Pharrell Williams'tan şarkılar yorumlayacak, Rus klasiklerini seslendirecek...

Dünyanın en büyük ordu korosu Rus Kızıl Ordu Korosu, Rusya ile Türkiye ’nin diplomatik ilişkilerinin 95'nci yılı çerçevesinde evrensel ezgilerle süsledikleri şarkılarını hayranlarıyla birlikte söylemek için İstanbul ’a geliyor. Yüksek enerjisi, meşhur sahne şovu ve evrensel ezgileriyle sınırları aşan topluluk İstanbullular için Tarkan’dan Barış Manço’ya, Pharrell Williams’tan Daft Punk’a uzanan unutulmaz şarkıları seslendirecek.

Bugüne dek dünyanın en prestijli sahnelerinde konser veren ekip, 13 Haziran Cumartesi akşamı saat 21.00’de, Zorlu PSM’de sahne alacak. İstiklal Marşı ile konserin açılışını gerçekleştirecek Rus Kızıl Ordu’su, Tarkan’dan 'Şıkıdım', Barış Manço’dan 'Genç Osman', Pharrell Williams’tan 'Happy', Daft Punk’tan 'Get Lucky'ye kadar yerli ve yabancı birçok hit parçayı yorumlayacak. Rus halk şarkılarından klasik eserlere, Mozart ve Verdi gibi sanatçıların opera aryalarından 'Sex Bomb' ve 'Hey Jude' gibi pop klasiklerine uzanan geniş bir yelpazede şarkılar söyleyen ekibin en sevilen şarkıları arasında 'Katyuşa', 'Kalinka', 'Kernina' ve 'Ave Maria' gibi eserler de yer alıyor. Rus Kızıl Ordu Korosu 15 Haziran 2015’te ise Ankara Congresium’da sahneye çıkacak.

ASKERLERE VE HALKA MORAL VERMEK AMACIYLA KURULMUŞTU 
1939 yılında, özellikle savaş koşullarında askerlere ve halka moral vermek amacıyla gösterilerine başlayan Kızıl Ordu Korosu, Rus kültürünün ruhunu tüm dünyaya taşıyan en büyük canlı aile şovu olarak biliniyor. Devasa enerjisi ve neşe dolu sahne şovlarıyla dünya çapında 50’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kişi tarafından seyredilen ve izlenme rekorları kıran topluluk, Rusya’nın titiz sanat eğitimi almış en büyük yetenekleri arasından seçilen sanatçılarından oluşuyor. Yaklaşık 120 koro, orkestra ve bale sanatçısını bir araya getiren koro, izleyicisine sınırlar ve kültürlerüstü bir eğlence deneyimi yaşatıyor. Koronun çalıştığı ünlü müzisyenler arasında David Foster, Roger Waters, Jean-Jacques Goldman ve Steve Barakatt gibi birçok popüler sanatçı ve yapımcı yer alıyor.

 

Dünyanın en eğlenceli ordu korosu Kızıl Ordu Korosu’nun İstanbul ve Ankara’da vereceği konserlerin biletleri Biletix’te.