Russell Crowe'a memleketinde şok!

Russell Crowe'a memleketinde şok!
Russell Crowe'a memleketinde şok!
The Water Diviner, Russell Crowe'un ülkesi Avustralya'da ilgi görmedi.

RADİKAL - Russell Crowe'un ilk yönetmenlik çalışması olan ve Türkiye 'de 'Son Umut' olarak gösterime giren 'The Water Diviner' Türkiye'de ilk 3 günde 281 bin 461 kişi tarafından izlenerek 1 milyon 392 bin dolar hasılat elde etti.
Hafta sonunda yerli-yabancı filmler arasında en çok izlenen film olsa da gördüğü ilgi beklentilerin altında kaldı. Kadrosunda Yılmaz Erdoğan ile Cem Yılmaz'ın da olduğu 'Son Umut'un Türklerin lehine bir film olması, gösterime girdiği hafta karşısında çok güçlü filmler olmayışı, üç hafta önceki basın toplantısında dağıtımcısı Muzaffer Özyıldırım'ın, 'Çok büyük gişe bekliyoruz' şeklindeki sözleri gişenin beklentilerin altında kaldığını gösteren kriterler oldu. Böylelikle 'Son Umut'un Türkiye'deki gişesi 'düşük' olarak yorumlanabilecek rakamlar elde etti.

7 FİLM ARASINDA 4'ÜNCÜ

Russell Crowe'un ülkesi Avustralya ve Yeni Zelanda'da ise durum daha da kötü görünüyor. Habertürk 'ün haberine göre, 'Gişe rakamları yorumlanacak olursa 'The Water Diviner'in gişesinin Avustralya ve Yeni Zelanda'da da beklentilerin altında kaldığı anlaşılıyor. Film 24 milyon nüfusa sahip olan Avustralya'da ilk 3 günde 241 bin kişi tarafından izlenerek 2 milyon 898 bin 320 dolar hasılat elde etti. Film aynı gün gösterime giren 7 film arasında 4'üncü oldu. 'The Water Diviner' için 4 milyon 500 bin nüfuslu Yeni Zelanda'da ise 14 bin 500 bilet kesilirken hasılat 172 bin 949 dolar olarak gerçekleşti. 'The Water Diviner', Yeni Zelanda'da 6 yeni film arasında 3'üncü sırada yer aldı.


  http://www.radikal.com.tr/126455512645552

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çok ta beğenmedim - user746748

  filmi izledim ancak pek te beğenmedim, filmin konusu güzel ama prodüksiyon olarak zayıf ve yetersiz. Hasan rolü güzeldi ancak ayşe rolü o zamandaki bir türk kadınını temsil etmedi. Sahneler arasındaki kopukluk ve konunun tam olarak anlatılamaması filmi güdük bıraktı. Bu konu daha iyi bir prodüksiyon ile ancak 3 saatte filme çekilebilir, sadece dizi tadında küçük bir film olmuş pek te beğenmedim.

  çok bile bu adamlara - hasanyılmaz

  bu adamlar acap amerikada olsalar yılda kaç para kazanıyor olurlar dı