Rusya'nın dev orkestrası Moskova Classic geliyor

Rusya'nın dev orkestrası Moskova Classic geliyor
Rusya'nın dev orkestrası Moskova Classic geliyor
Moskova ve St. Petersburg'daki tanınmış senfoni orkestralarından önde gelen müzisyenlerin yer aldığı Moskova Classic Orchestra, Türkiye turnesi kapsamınıda İstanbul, İzmir, Bodrum ve Antalya'da konserler verecek. '

İSTANBUL - Geleceğin Yıldızları’ isimli, bir müzik programının uygulanması için 2001 yılında Moskova’da kurulan orkestra, bu projeyle geleceğin yetenekli gençlerine müziklerini tanıtma fırsatı sunuyor. Uluslararası bir müzik projesi olan ‘Geleceğin Yıldızları’nın amacı, klasik müzik alanında uluslararası yarışmaları kazanmış, yetenekli gençleri konserler düzenleyerek tanıtmak.

Aktif bir orkestra olarak turneler kapsamında Moskova, Rostov ve Rusya’nın diğer bazı şehirlerinin yanı sıra İtalya, Avusturya, Kore ve Japonya’da farklı şehirlerde performanslar sergileyen Moskova Klasik Orkestra, 30 Temmuz’da İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, 1 Ağustos’ta İzmir Açıkhava Tiyatrosu, 3 Ağustos’ta Bodrum Antik Tiyatro ve 5 Ağustos’ta Antalya Açıkhava Tiyatrosu sahnelerine çıkacak.
Orkestranın Türkiye turnesi süresince solistliğini yapacak isimlerse; V. Uluslararası Genç Yetenekler Televizyon Yarışması, VIII. Uluslararası Maria Yudina Yarışması ve V. Uluslararası Frederick Chopin Genç Piyanistler Yarışmasını birincilikle kazanan 1992 doğumlu genç Rus piyanist Dimitry Shishkin ve ‘Geleceğin Yıldızları’ projesinin daimi üyelerinden genç Rus viyolonist Anna Savkina. Beş yaşında keman çalmaya başlayan 15 yaşındaki genç sanatçı, I. Moskova Uluslararası Viyolonistler Yarışması’nın da ralarında bulunduğu birçok yarışmanın birincisi olarak da dikkat çekiyor. Orkestrayı yöneten isimse, ‘Rusya Federasyonu Onur Sanatçısı’ ünvanlı şefi Alexander Polishchuk.
Yyork Production ve Metin Sığırtmaç tarafından organize edilen turnenin biletleri Biletix’ten satılacak. İnternet: www.artemisproduction.net (Kültür Sanat)