Rüyaların kızı Penelope

İspanyol oyuncu Penelope Cruz'un Hollywood'a transfer olmadan önce başrolünde oynadığı 'Rüyaların Kızı' (The Girls of Your Dreams) biraz gecikmeli de olsa gösterime giriyor.

İSTANBUL - İspanyol oyuncu Penelope Cruz'un Hollywood'a transfer olmadan önce başrolünde oynadığı 'Rüyaların Kızı' (The Girls of Your Dreams) biraz gecikmeli de olsa gösterime giriyor. 1998 İspanya yapımı film, iki yıl önce Uluslarası Sinema-Tarih Buluşması'nda En İyi Film ödülü kazanmıştı.
1938 yılında İspanya İç Savaşı sırasında sinema yapmaya çalışan, bunu yaparken de 'hayat mı, sinema mı' ikilemiyle yüzleşen bir grup sanatseverin trajikomik öyküsünü anlatan filmi, 'Güzellik Çağı'yla 1992'de Yabancı Dilde En İyi Film Oscar'ı kazanan Fernando Trueba yönetiyor. 'Rüyaların Kızı'nda Penelope Cruz'a Antonio Resines, Neus Asensi, Jesus Bonilla ve Loses Leon eşlik ediyor.
İspanya İç Savaşı'nın tüm şiddetiyle sürerken General Franco taraftarı bir film ekibi 'Rüyaların Kızı' adlı Endülüs müzikalini filme çekmek için Hitler'in daveti üzerine Almanya'ya gider. Savaşı arkada bırakmanın mutluluğuyla Hitler Almanyası'nı çekmeye başlarlar. Almanya propoganda bakanı onlara yakınlık gösterir ama bunun asıl sebebi ise güzel aktrist Macarena'dur (Penepole Cruze).
Ekibimiz bir yandan Nazi Almanyası'nda ayakta kalmak için mücadele verirken öte yandan kendi özel hayatlarını sorgularlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi filmin yıldızı Macerana'nın dublör olarak kullanılan esir Çingeler'den birine aşık olmasıyla işler hepten karışır...