Rüyalarınızın soundtrack'i olsun

Rüyalarınızın soundtrack'i olsun
Rüyalarınızın soundtrack'i olsun
Memleketin en Avrupai gruplarından 123'ün yeni albümü 'Lara', tıpkı öncekiler gibi deneysel, yenilikçi ve hatta ufuk açıcı
Haber: ELİF EKİNCİ / Arşivi

123’le tanışıklığımız çok eski değil. Gerçi bu yeni ya da eski olma durumu, her gün yeni bir grupla tanıştığımız şu günlerde, artık biraz sallantıda. Üç yıl, bir grubu tanımak için uzun bir süre de sayılabiliyor. Özellikle bahsi geçen grup, 123 gibi üretkense, bize onu tanıyabilmek için bolca malzeme vermişse...
123’ü, 2009 tarihli ‘Aksel’le tanımıştık. Ardından gelen ‘Arve’ üçleme olarak planladıkları serinin ikinci ayağıydı. Ancak hikâyenin sonunu merak edenler üçüncü albüm ‘Anja’yı beklemek zorunda. Zira 123, yeni albümü ‘Lara’yla üçlemenin dışına çıkıyor.
Elektronik öğelerle desteklenen ‘Lara’, ilk notadan itibaren heyecan uyandıran, yormayan, yumuşak ve dinleyene kalitesini hissettiren bir albüm olmuş. 123’ün daha önceki işleri gibi deneysel, yenilikçi ve hatta ufuk açıcı. Albümdeki bazı şarkılar, masal diyarlarının ya da bir rüyanın soundtrack’i gibi. Albüm hem Türkçe hem de İngilizce parçalardan oluşuyor, bir dil bütünlüğü yok. Ancak bu, albümün genel atmosferindeki ahengi bozmuyor.
Açılış parçası ‘Let It All Begin’le algılarımızı açan albüm sürpriz konuklarıyla da, ona olan ilgimizi ve heyecanımızı taze tutmayı başarıyor. İlhan Erşahin saksofonuyla ‘Sun In The Arms Of Love’ı, Hakan Kurşun gitarı ve sesiyle ‘Yokuz’u ve Arto Tunçboyacıyan perküsyon ve vokaliyle ‘Trip’i olduğundan da güzelleştiriyor.
Velhasıl, vokalde Dilara Sakpınar, orgda Burak Irmak, bas ve akustik gitarda Feryin Kaya ve davulda Berke Can Özcan’dan mürekkep 123, bence bu işi çok iyi kotarıyor.


    ETİKETLER:

    İngilizce

    ,

    Sürpriz