'Rüzgarın Hatıraları'nın fragmanı yayında

'Rüzgarın Hatıraları'nın fragmanı yayında
'Rüzgarın Hatıraları'nın fragmanı yayında
'Sonbahar' ile büyük bir çıkış yapan ödüllü yönetmen Özcan Alper'in üçüncü uzun metrajı 'Rüzgarın Hatıraları'nın fragmanı yayımlandı. Film 11 Aralık'ta vizyona giriyor.

RADİKAL - İlk uzun metrajlı filmi 'Sonbahar' ile dünya çapında büyük bir çıkış yapan, ardından 'Gelecek Uzun Sürer'i çeken bol ödüllü yönetmen Özcan Alper'in üçüncü uzun metraj çalışması 'Rüzgarın Hatıraları'nın fragmanı yayımlandı. 11 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin başrollerinde yönetmenin ‘Sonbahar’ filminde de birlikte çalıştığı oyuncu Onur Saylak ile Sofya Khandamirov’ yer alıyor. Filmde ayrıca Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün rol alıyor. 'Rüzgarın Hatıraları' dünya prömiyerini ekimde Hamburg Film Festivali'nde yapmıştı. 


Çekimleri ve Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film, çevirmen ve ressam Aram’ın, İkinci Dünya Savaşı döneminde, siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul ’dan kaçışını konu alıyor. Karadeniz’de Sovyet-Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde sıkışıp kalan Aram için bu kaçış, çocukluğuna dair kayıp bir zamanın izlerini aramaya dönüşüyor. Dönemin siyasi ve kültürel atmosferi içinde; aşk, zaman, ölüm, sürgünlük, yurt, sınırlar, özgürlük ve yüzleşme temaları, belleğin geri dönüşü olmayan karanlık koridorlarına açılan kapılar olarak beliriyor ‘Rüzgârın Hatıraları’nda.