Sabaha kadar rock

Bağdat ve İstiklal caddeleri, Rock'n Coke Festivali için Hezarfen Havaalanı'na akarken 5 bini aşkın çadır kuruldu.

İSTANBUL - İstanbul'da dün tam anlamıyla bir rock günü yaşandı. Hezarfen Havaalanı'nda Rock'n Coke, Bahçeköy Mehmet Akif Parkı'nda ise BarışaRock festivalleri vardı... Hezarfen'de, dün grup ve şarkıcılar, rockseverleri uçururken, Bahçeköy'de müziğe küreselleşme karşıtı sloganlar eşlik etti.
Rock'n Coke'tayız... Geçen yıla oranla daha kalabalık bir topluluk vardı. Kapıda uzun kuyruklar oluştu. Aradığınız hatta aramadığınız her şeyin satıldığı yaklaşık 50 stand katılımcıların hizmetindeydi; güzellik ürünleri ve cilt bakım setleri dahil. Katılımcıların yaş ortalaması 18'e düşmüştü. Bolca kola tüketen gençlerin büyük bir çoğunluğu hem rock'ın şanından hem de havanın sıcaklığından tişörtleri fora etmişti. Hezarfen'de Bağdat ve İstiklal Caddesi'nden manzaraları anımsatan bir kalabalık vardı. Saat 13.00'te sahneye Kargo'nun çıkmasına çadır hazırlığı içinde olanlar pek itibar etmedi. Kurban ses verdiğinde alandaki hemen herkes 'işi gücü' bırakıp sahne etrafına toplandı. Saatler ilerledikçe coşku giderek arttı. Güneş batmak üzereyken, alana kurulacak olan çadırların sayısının 5 bin olacağını iddia edenler yanılmadı.
Barışarock'ta sloganlar
Bahçeköy'deki BarışaRock festivalinde ise çadır heyecanı bir gece önceden başlamıştı. Küreselleşme ve savaş karşıtı gençler konser başlamadan önce ABD aleyhinde sloganlar attılar. Kalabalık arttıkça sloganlar daha bir yükseğe çıktı. Gençler rengahenk tişörtleriyle kah sahnedeki müziğe eşlik etti, kah alandaki etkinliklere ilgi gösterdi. Platformun önünde dalgalanan kırmızı ve siyah bayraklar ise festivalin havası ve ruhunu yansıtıyordu.
(Kültür Sanat)