Sabancı Üniversitesi 'Offtown Festival' başlıyor!

Sabancı Üniversitesi 'Offtown Festival' başlıyor!
Sabancı Üniversitesi 'Offtown Festival' başlıyor!
Bildiğiniz bahar şenliklerini, üniversite festivallerini unutun. Offtown Festival, bunlara tepki olarak doğdu.

Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından 2001 senesinde SUŞenlik olarak organize edilmeye başlanan etkinlik, bir grup maceraperestin ‘bir festival yapsak, hiçbir bahar şenliği ona benzemesi’ demesi ile 2013 senesinde Offtown Festival’a dönüştü. 

Soru : Sabancı Üniversitesi Offtown Festival'14 de yer alacak Sugarpie & The Candymen adlı grubun solistinin adı nedir?

Doğru cevabı, radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderin çift kişilik davetiyeyi siz kazanın!

Program:

26 Eylül 2014 – Cuma 

Haftasonunun başlangıcı gibi hisseden Cuma akşamüstü saatlerinde kendini oyunlarda ve standlarda bulan Sabancı Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları ile başlar Offtown Festival.

Eşini-dostunu da çağırır, bir anda festival alanının insanlarla dolmasına yol açar. Garden Stage’de grupların sahne almasıyla beraber kalabalık iyice artar, bir anda bir şenlik havası kaplar ortalığı.

Gecenin geç saatlerine kadar bilimum şakalar, etkinlikler, muziplikler hız kesmeden devam eder.

27 Eylül 2014 – Cumartesi 

Cuma gecesi sahayı son terkedenler için erken sayılabilecek öğle saatlerinde başlar müzik. Bir şekilde o saatlerde kendini festival alanında bulanları oyunlar, standlar ve etkinlikler karşılar. Saatler ilerledikçe festival alanı iyice kalabalıklaşır, her yeri mutlu ve heyecanlı insanlar doldurur.

Garden Stage’in önünden ayrılmayan bir küçük ama eğlenceli bir grup, oyundan oyuna koşan heyecanlı genç, ilk festivalleri olduğu için gergin olup cool davranmaya çalışan freshmanlar ve çimlere yan yana yatıp pinekleyen çift alışılmış görüntüler olarak ortaya çıkarlar.

Hava kararana kadar festival alanını terkmeyen Offtown’lular, organizasyon ekibindekilerin duyurusuyla the Great Hall’a akın ederler. Amfitiyatro kalabalıklaşır ve sanatçılar sahne almaya başlar. Sanatçıların çıkmasıyla sabaha kadar sıradışı bir şölen başlar. Dans edenler, şarkılara eşlik edenler ve ikisini de yapamayıp yine de sebebini bilmediği halde neşeden yerinde duramayanlar yaygın olarak görülen insan çeşitlerini oluşturur.

Sabaha karşı son Offtownluların da amfitiyatroyu terketmesiyle festival sona erer… taa ki bir sene sonra yeniden başlayana kadar.

Etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz...


  ETİKETLER:

  Müzik

  ,

  Hava

  ,

  eylül

  ,

  genç

  ,

  Karşı