Sabancı Vakfı'ndan gençlere ödül

Sabancı Vakfı'ndan gençlere ödül
Sabancı Vakfı'ndan gençlere ödül
Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri dün sahiplerini buldu. Ödül 1994 yılından itibaren bölümlerinde dereceye giren öğrencilere veriliyor.

1994 yılından bu yana her yıl üniversitede dereceye giren öğrencilere verilen Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu. Sabancı Vakfı tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen tören Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirildi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Resim , Heykel ve Geleneksel Türk Sanatları bölümlerinin 2012-2013 akademik yılını dereceyle mezun olan Deniz Defne Acerol, Civan Aydın , Sara Teresa Nowakowska (Resim), Deniz Önlü, Funda Caner, Güler Güçlü Güngören (Heykel) ve Nilüfer Aydın, Elif Ergül Özyakın ve Elif Sürbahan (Geleneksel Türk Sanatları) Sakıp Sabancı Sanat Ödülü’ne layık görüldü.
Törene Türkan Sabancı, Törene ayrıca, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan’ın yanı sıra Bedri Baykam, Mehmet Güleryüz ve Gülriz Sururi de katıldı.