Sahneden indiğimizde yaşadığımız adrenaline şükrediyoruz

Sahneden indiğimizde yaşadığımız adrenaline şükrediyoruz
Sahneden indiğimizde yaşadığımız adrenaline şükrediyoruz
Dört İtalyan kadın sopranonun oluşan, klasik müziği pop ve cazla harmanlayan Le Div4s, 10 Mayıs pazar gecesi 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nde sahne alacak. Mersin Festival Orkestrası eşliğinde seyircilerin karşısında olan topluluk üyeleri konser öncesi sorularımızı yanıtladı...

Bir kere daha Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nde sahne almak üzere Türkiye 'ye geleceğinizi duyduk. Neler hissediyorsunuz?
Açıkçası yeniden orada olacağımız için, üstelik büyük bir festival bünyesinde ülkenize yeniden geleceğimiz için çok heyecanlıyız. Oradaki fanlarımızdan sürekli mesajar alıyoruz. Onları çok seviyoruz, bizi izlemeye davet ediyoruz. 

Daha önceki ziyaretinizden aklınızda kalanlar nedir ülkemiz hakkında?
Geçtiğimiz yıl ülkenizi ziyaret etmiş ve İstanbul 'a bayılmıştık. Boğaz'da çok şık bir restaurantta yemek yedik. Yemeklerin tadı, kokusu atmoster ve manzara nefes kesiciydi. Sihirli bir havası var İstanbul'un...

Diğer opera sanatçılarından ana farkınız nedir Le Div4s olarak?
Ana farkımız, klasik İtalyan opera eğitimi almamız. Birbirimizle tanıştıktan sonra aramızda çok iyi bir kimyasal birliktelik yakaladık. Klasik müzik eğitimimizi caz ve pop ile bir arada kullandık. Vokal ve stilleri farklı tarzlarda birleştirdik bizim farkımız bu sanırım.

Sahne repertuvarınızı belirlerken neleri düşünüyorsunuz? 
Şarkı seçerken düşündüğümüz ilk şey, seslendirirken bize yaşattığı duygu. Sonra bu duyguyu karşımızdaki seyirciye doğru şekilde ulaştırmamız için en iyi performansı yakalamak. Tamamen duygularımıza göre hareket ediyoruz.

Sürekli turne halindesiniz. Eminim başınıza çok ilginç şeyler geliyordur...
Çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Hem şarkı söylüyoruz, hem de dünyayı geziyoruz. Sürekli farklı kültürler, farklı insanlarla tanışıyoruz. Sahne üzeri ayrı bir sihir, sahneden sonra indiğimizde yaşadığımız adrenalin, tattığımız farklı yemekler, duygular hepsi için şükrediyoruz.

Bugüne kadar bir çok önemli sanatçıyla ortaklaşa işler yaptınız. Aynı sahneyi paylaşmak istediğiniz kimse kaldı mı?
Keşke Michael Bubble ile birlikte söylesek! Kendisinin ne büyük hayranıyız bütün grup olarak.

Andrea Bocelli sizin için önemli bir isim. Kendisi hakkında neler söylemek istersiniz?
Kendisi bizim öğretmenimiz, onunla aynı sahnede olmak, her seferinde nefesimizi kesiyor. Ondan her seferinde yeni bir şey öğrenmek harika. Bize inandığı ve desteklediği için bu usta yorumcuya minnettarız.

ERKEKLERDEN İLTİFAT ALDIĞIMIZ OLUYOR TABİİ... 
Sahnede dört mükemmel kadınsınız, çılgın erkek hayranlarınız var mı? 
Çok teşekkür ederiz, güzel sözleriniz için. Biz aslında dört normal genç kızız, zaman zaman erkeklerden güzel iltifatlar aldığımız oluyor tabii.  

Bir grup olarak çalışmanın avantajları neler? 
Aslında dört farklı karakteriz, menajerimiz de kadın. Ancak her birimiz diğerine saygılı davranıp stresli zamanlarda gerilimi yükseltmemek için çabalıyoruz. Birbirimize karşı son derece anlayışlıyız ve gayet iyi idare ediyoruz. 

Sizi 10 Mayıs'ta Mersin'de izleyecek hayranlarınıza neler söylemek istersiniz? 
Birlikte çok eğleneceğiz, herkesi bekliyoruz.