Sakıp Sabancı'nın bir parçası olabilirsiniz

Sakıp Sabancı'nın bir parçası olabilirsiniz
Sakıp Sabancı'nın bir parçası olabilirsiniz
Kutluğ Ataman'ın ünlü işadamının anısına yaptığı görkemli video enstalasyonu, yeni katılımlara açık. İsteyen herkes bir vesikalığını vererek işin bir parçası olabilecek.

Sanatçı Kutluğ Ataman’ın Sakıp Sabancı’nın aramızdan ayrılışının 10. yıldönümü anısına yaptığı Sakıp Sabancı adlı eserin bir parçası olabilirsiniz. Kutluğ Ataman'ın binlerce visikalık fotoğrafı çok özel bir yazılım ve teknoloji kullanarak bir araya getirdiği video enstelasyonu, Sakıp Sabancı Müzesi'nde sergileniyor. Sakıp Sabancı'nın her konuya “Önce insan” felsefesiyle yaklaşmasını, insanlara olan sevgisi ve saygısından ilham alan eser, Sakıp Sabancı'nın bir şekilde 'değdiği', ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ve Sabancı grubunda çalışanların gönüllü olarak verdikleri fotoğraflardan oluşuyor. Sakıp Sabancı değişen binlerce fotoğrafla bir tür mozayik, uçan bir form gibi izlenebiliyor.
Eser, hayatına devam ederek yeni katılımlarla zenginleşecek. Eserin bir parçası olmak istiyenler bir vesikalık fotoğrafını bırakarak, Kutluğ Ataman'ın yarattığı insan mozayiğinin bir parçası olabilir. Katılmak isteyenler müzeyi ziyaret ederek bir vesikalık fotoğraflarını bırakabileceği gibi müzenin internet sitesine girerek de katılabiliyor. Sakıp Sabancı 10 Ağustos 'a kadar, Emirgan'da Sakıp Sabancı Müzesi'ned sergilenmeye devam edecek.