Salon'da ezber bozan konser: Arif Sağ

Salon'da ezber bozan konser: Arif Sağ
Salon'da ezber bozan konser: Arif Sağ
Beşinci yılını kutlayan Salon İKSV, 17 Ocak Cumartesi akşamı müdavimlerine unutulmaz bir konser deneyimi yaşatacak. Daha ziyade yerli-yabancı 'indie' grupların sahneye çıktığı Salon İKSV, büyük bağlama virtüözü Arif Sağ'ı ağırlayacak.

Türk halk müziğinin en önemli sanatçılarından, bağlama virtüözü Arif Sağ 17 Ocak Cumartesi akşamı ilk kez Salon sahnesinin konuğu oluyor.
Besteleri Türk halk müziğinin temel taşlarını oluşturan Arif Sağ, bağlama çalmaya küçük yaşlarda başladı. Nida Tüfekçi’nin öğrencisi olan Sağ, TRT İstanbul Radyosu’nda bağlama sanatçısı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve aynı zamanda Erdal Erzincan bile birlikte iki ciltten oluşan Bağlama Metodu adlı kitabın da yazarı.

BENZERSİZ BİR BAĞLAMA İCRACISI
Halk müziğinin geniş kitlelere ulaşmasına büyük katkıda bulunan ‘Muhabbet’ serisini, Musa Eroğlu, Muhlis Akarsu ve Yavuz Top gibi bağlamanın diğer ustalarıyla birlikte hazırladı. 1996’da Köln Filarmoni Orkestrası ile Köln Filarmoni Salonu’nda verdiği konserle Anadolu müziğinin batıya tanıtılmasına ciddi katkıları oldu. Köln Senfoni Orkestrası eşliğinde ve Erdal Erzincan ile Erol Parlak’la birlikte yine Köln’de verdiği konser büyük ilgi gördü ve aynı yıl Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen özel ödülü aldı. 2000 yılında ünlü İspanyol flamenko gitaristi Toma Tito ile Avrupa ’nın 12 şehrinde konser vererek bağlamanın yurt dışında tanınmasına katkı sağladı. Arif Sağ, bağlamasına teknik hakimiyeti ve yerel motiflerle bezenmiş benzersiz icrası yanında duygu yüklü zengin repertuvarıyla da dikkat çekiyor.
Türk halk müziğinin usta ismi Arif Sağ, tüm birikimi ve deneyimiyle 17 Ocak Cumartesi gecesi 21.30’da Salon’da olacak.

Arif Sağ konserinin biletleri oturmalı 50 TL, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir.
saloniksv.com
facebook.com/saloniksv / twitter.com/saloniksv / instagram.com/saloniksv