Salon'da türküler synth-pop'a karışır...

Salon'da türküler synth-pop'a karışır...
Salon'da türküler synth-pop'a karışır...
Anadolu ezgilerini kendine has yorumlayan Rubato ve canlı performanslarıyla ünlü Fransız synth-pop ikilisi Juveniles bu haftasonu Salon İKSV'de olacak.

Salon İKSV’de bu hafta sonu Anadolu ezgileriyle Fransız elektro-pop melodileri var. Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’ün bir araya gelmesiyle kurulan Rubato, usta ellerde yeniden şekillenen Anadolu ezgileriyle 10 Ocak Cuma akşamı Salon’da olacak. Belli bir ritme bağlı kalmadan temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp yavaşlatılması anlamına gelen Rubato, temelde oda müziği yapan bir topluluk. Rubato, enstrümantal parçalardan oluşan ilk albümleri ‘Bir’i, kasım ayında Dokuzsekiz etiketiyle yayımlamıştı.
Fransız synth-pop ikilisi Juveniles, 11 Ocak Cumartesi gecesi (22.30) Salon sahnesinde yerini alacak. 80’leri hatırlatan elektro-pop melodileriyle Salon’u hareketlendirecek olan Juveniles, ilk defa 2011’de ‘We Are Young’ adlı single ile adını duyurdu. Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri ‘Juveniles’i Haziran 2013’te piyasaya çıkaran grup, Türkiye ’de takipçileriyle ilk kez Eylül 2013’te yapılan Rock’n Coke festivalinde buluştu. Canlı performansıyla eleştirmenlerden tam not alan Juveniles’in etkilendiği isimler arasında Hot Chip, Cut Copy ile Morrissey ve The Smiths gibi gruplar bulunuyor.
Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedelsiz olarak ana gişe İKSV’den alınabilir.