Salon'da yerli malı haftası: Korhan Futacı, yeni Neşet Ertaş, Sezyum ve...

Salon'da yerli malı haftası: Korhan Futacı, yeni Neşet Ertaş, Sezyum ve...
Salon'da yerli malı haftası: Korhan Futacı, yeni Neşet Ertaş, Sezyum ve...

Neşet Ertaş ekolünün yeni temsilcilerinden İsmail Altunsaray, 22 Ekim Perşembe akşamı Salon'da.

İstanbul'un nitelikli canlı konser mekanı Salon İKSV, bu hafta yerli grupları ağırlıyor. Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek'ten oluşan Marika 21 Ekim Çarşamba, Neşet Ertaş ekolünün yeni kuşak temsilcilerinden İsmail Altunsaray 22 Ekim Perşembe, Kaan Sezyum, Kerem Tüzün ve Cem Ömeroğlu'ndan oluşan Kök ve progresif rock grubu Kes 23 Ekim Cuma, muazzam vokaliyle cazın genç yeteneği Elif Çağlar ise 24 Ekim Cumartesi Salon'da olacak.

Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek’ten caz doğaçlamaları:
Marika - 21 Ekim Çarşamba, 21.30
Kara Orkestra, 123, Dandadadan, Tamburada, Konstrukt gibi grupların değişmez üyeleri Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek’in özgür doğaçlamalar yapmak üzere bir araya gelmesiyle doğan Marika, ilk kaydını 2014 yılında Berlin’de eski bir bira fabrikasında yaptı. Bohemiandrips tarafından yayımlanan bu kaydın ardından Berlin’de iki konser veren grup şimdi de Salon’da dinleyicilerle buluşacak.

Marika
Brötzmann, Marshall Allen, Evan Parker, Dave Bryant, Jack Irons gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek’in doğaçlamalar ve gürültülü cazdan beslenen yeni projesi Marika, 21 Ekim Çarşamba akşamı 21.30’da Salon’da sahne alacak. Konserin biletleri ayakta 35 TL ve öğrenci 25 TL.


Neşet Ertaş ekolünün yeni kuşaktaki en önemli temsilcilerinden:
İsmail Altunsaray (Solo) - 22 Ekim Perşembe, 21.30
Türkiye’nin en genç bağlama virtüözlerinden olan İsmail Altunsaray, bağlamayla 12 yaşında tanıştı. Henüz çocuk yaştayken bağlandığı müziğe, Türk musikisi alanında konservatuar ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak devam etti. Neşet Ertaş, Erkan Oğur gibi usta isimlerle İTÜ Bağlama Günleri’nde sahne alan sanatçı, Avrupa’nın en saygın konser salonlarından Berliner Philharmoniker Chamber Music Hall’da Erkan Oğur, Paco Pena ve Miguel Ortega ile bir konsere imza attı.
Neşet Ertaş ekolünün yeni kuşaktaki en önemli temsilcilerinden sayılan İsmail Altunsaray, bağlamasıyla dinleyenleri Anadolu’nun lirik iklimine taşımaya, 22 Ekim Perşembe akşamı 21.30’da Salon’a geliyor. Konserin biletleri oturmalı 45 TL, ayakta 35 TL ve öğrenci 35 TL.

Salon’da rock gecesi: Kaan Sezyum, Kerem Tüzün ve Cem Ömeroğlu’ndan oluşan Kök ve İstanbullu enstrümental progresif rock grubu Kes sırayla sahnede
Kes / Kök - 23 Ekim Cuma, 21.00

Kök
Her biri ayrı hayran kitlesine sahip Kaan Sezyum, Kerem Tüzün ve Cem Ömeroğlu’dan oluşan, İstanbullu alternatif rock grubu Kök, durmaksızın üretmeye devam ederken sahnede de harikalar yaratıyor. Üniversite arkadaşlığına dayanan, İstanbullu enstrümantal progresif rock grubu Kes ise Meshuggah ve Tool gibi grupları andıran tarzıyla dikkatleri üzerine topluyor. Grup ilk albümleri Kamlama’yı Mart 2015’te yayımladı.
Rock müziğinin doğasına özlem duyanlar için Kes ve Kök sahne enerjileriyle 23 Ekim Cuma akşamı 21.00’da Salon’a konuk olacak. Konserin biletleri ayakta 35 TL ve öğrenci 25 TL.

Enerji dolu performansı ve muazzam vokaliyle cazın genç ama usta temsilcisi:
Elif Çağlar - 24 Ekim Cumartesi, 22.30

Muazzam sesiyle beğeni toplayan caz müzisyeni Elif Çağlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Caz Kompozisyonu eğitimini tamamladı. Timur Selçuk ile kompozisyon teknikleri üzerine çalışan Çağlar, Queens College’da caz performansı yüksek lisansı yaptı. İlk albümü M-U-S-I-C’i 2010 yılında yayımlayan sanatçı, 2013’te Chicagolu blues ustaları Jimmy Burns ve Katherine Davis ile bir albümde çalıştı. Geçen sezon Aaron Parks, Harish Raghavan, Eric Harland, İlhan Erşahin, İmer Demirer ve Cenk Erdoğan’ın da konuk olduğu yeni albümü Misfit’in tanıtım konserini Salon’da gerçekleştiren Elif Çağlar, tekrardan Salon’un konuğu oluyor.
Enerjisiyle dinleyenleri hayran bırakan Elif Çağlar, türler arası geçişler yapan eğlenceli şarkılarıyla 24 Ekim Cumartesi akşam 22.30’da Salon’da cazseverlerle buluşacak. Konserin biletleri ayakta 35 TL ve öğrenci 25 TL.

Bir bilet alana bir bilet hediye...
Etkinlik biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişesinden (Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.
Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org
MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.
Salon hakkında ayrıntılı bilgi için: saloniksv.com