Sam Mendes'le 'Uzaklara Gidelim'

Sam Mendes'le 'Uzaklara Gidelim'
Sam Mendes'le 'Uzaklara Gidelim'

Sam Mehndes, Amerika turuna çıkan çift aracılığıyla bir kez daha bu topluma etkileyici bir bakış açısı getiriyor.

İSTANBUL - 9. AFM Bağımsız Filmler Festivali !f İstanbul’da bugünün en dikkat çeken filmlerinden biri, yönetmenliğini ‘Amerikan Güzeli’nin Oscar’lı yönetmeni Sam Mendes’in yaptığı ‘Uzaklara Gidelim’. Çocuk sahibi olacaklarını öğrenince, onu büyütmek için en uygun yeri bulmak için bir Amerika turuna çıkan Verona ve Burt çiftinin yolculuklarının hikâyesini anlatan film bugün 21.30’da Beyoğlu AFM’de izlenebilir.
Bugün ayrıca festivalde ‘kısalar’ günü. ‘Türkiye’den Kısalar’ ve ‘Açılım’ kategorilerindeki filmler 15.30, 17.30 ve 19.30 seanslarında Beyoğlu AFM’de ücretsiz olarak izlenebilecek.
!f’in programındaki bol ödüllü bağımsızlardan, 2009’da Berlinale’de ‘jüri özel ödülü’, ‘gümüş ayı’ ve ‘en iyi ilk film’ ödüllerinin sahibi ‘Koca Adam’ ve Sundance ödüllü ‘Balık Adam’ bugünün dikkat çekenlerinden. İlk gösterimi dün yapılan ‘Dondurulmuş Ruhlar’ ise kaçıranlar için bugün Caddebostan AFM’de olacak. Ayrıca Japonya’dan ‘ITO-Bir Şehir Rahibinin Günlüğü’, İngiltere’den ‘Bronson’ ve Avusturya’dan bir kara mizah örneği ‘Kemik Adam’ da bugünün ilgi çeken filmleri. Festival programı: 2010.ifistanbul.com (Kültür Sanat)