San Sebastian Film Festivali Türkiye sinemasıyla buluşacak

San Sebastian Film Festivali Türkiye sinemasıyla buluşacak
San Sebastian Film Festivali Türkiye sinemasıyla buluşacak
İspanya'nın en önemli film festivali San Sebastian Film Festivali'nin program yetkilisi Roberto Cueto, festival öncesi film seçmek üzere İstanbul'a geliyor. Ziyaret 'Festivaller İstanbul'da 2015' projesi kapsamında gerçekleşecek.

İspanya'nın en önemli film festivali San Sebastian Film Festivali'nin program yetkilisi Roberto Cueto, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü 'Festivaller İstanbul ’da 2015' projesi kapsamında 30 Haziran–3 Temmuz tarihlerinde İstanbul’a geliyor. 'Festivaller İstanbul’da 2015' projesine başvuruda bulunan filmler, San Sebastian Film Festivali'nin seçici komitesinden Roberto Cueto tarafından izlenecek ve bir ön eleme yapılacak. Etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkisiyle bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. San Sebastian Film Festivali bu yıl 18-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AMAÇ DÜNYADAKİ GÖRÜNÜRLÜĞÜ ARTTIRMAK
Türkiye Sineması'nın önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen 'Festivaller İstanbul'da' kapsamında, geçen sene Kaan Müjdeci’nin 'Sivas' filmi Venedik Film Festivali’ne, Emine Emel Balcı’nın 'Nefesim Kesilene Kadar' ile Faruk Hacıhafızoğlu’nun 'Kar Korsanları' adlı filmleri Berlin Film Festivali’ne seçilmişti. Proje dahilinde 2015 yılı içinde Toronto, Berlin, Rotterdam ve Sundance Film Festivalleri program yetkilileri de Türkiye’ye gelecek.
Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteklediği proje Color-Up’ın katkıları ve Corinne Art&Boutique Hotel işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.