Sanal dünyanın sırları

Sanal dünyanın karanlık yüzünü beyazperdeye taşıyan 'Kontrol Dışı'nı (AntiTrust),
'Rastlantının Böylesi'yle tanınan Peter Howitt yönetiyor.

İSTANBUL - Sanal dünyanın karanlık yüzünü beyazperdeye taşıyan 'Kontrol Dışı'nı (AntiTrust), 'Rastlantının Böylesi'yle tanınan Peter Howitt yönetiyor. Filmin başrollerinde Ryan Philippe, Tim Robbins, Claire Forlani ve Rachael Leigh Cook dikkat çekiyor.
İki bilgisayar dâhisi arkadaş, NURV adlı dev bir yazılım şirketinden bir iş teklifi alır. Şirket yöneticisi Gary Winston, tüm dünyadaki
elektronik cihazların birbirine bağlanması ve tek bir kaynaktan kontrol edilmesini öngeren 'dijital kesişme' adlı bir sistem üzerinde çalışmaktadır ve iki arkadaşın yardımına ihtiyacı vardır. Teddy teklifi kabul etmezken, Milo hemen çalışmaya başlar. Bilgisayar dünyasında efsanevi bir yere sahip olacağını düşünen Milo, gece gündüz çalışmaktadır.
Milo'ya yakın ilgi gösteren Gary, iş konusunda çıkan her türlü problemi ustaca halletmekte, tüm engellerin üstesinden gelmektedir. Milo zamanla patronunun sahip olduğu bu güçten şüphelenmeye başlar, yaptığı araştırmalar sonucunda da gizli gerçekler bir bir ortaya çıkar.
Hiçbir şey aslında dışarıdan göründüğü gibi değildir ve bunun farkına varan Milo hedef haline gelir. Bu ölüm kalım mücadelesinden galip çıkması ise ancak şirketin ardındaki sırrı çözmesiyle mümkündür. (Kültür Sanat)