Sanat inisiyatifleri tartışılıyor

İSTANBUL - İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Art Pie işbirliği ile 1. Uluslararası Sanatçı İnisiyatifleri İstanbul Buluşması ’nı 02-06 Ekim arasında gerçekleştiriyor. Buluşma, İstanbul Bienali ’nin paralel bir etkinliği olarak, Kadırga İstanbul 2010 Sanat Üretim Merkezi’nde düzenlenecek.
Sanatçı inisiyatifi nedir?, Sadece bir tanımı mı vardır?, Pek çok sanatçı inisiyatifi  ‘alternatif’ olduğunu iddia eder. Peki, neye alternatiflerdir? Sanat camiasında neye hizmet ederler? ’ gibi pek çok soru bu buluşmada tartışmaya açılacak. Tartışmaların yanı sıra sunumların da gerçekleşeceği buluşmada İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti sürecinde yeni işbirliklerinin kurulmasına ortam hazırlanacak.
Sanatçı inisiyatifleri İstanbul buluşması 02 Ekim Cuma 19.00’da açılış kokteyli ile başlayacak. Tartışma oturumları, video gösterimleri ve sunumlarla geçecek üç günün ardından 6 Ekim Salı günü sunumların ardından son bulacak. Buluşma alanı her gün 10.00-18.00 saatleri arasında halkın katılımına açık olacak. (Kültür Sanat)