Sanatçı ve koleksiyonerler sanal alemi sevdi!

Sanatçı ve koleksiyonerler sanal alemi sevdi!
Sanatçı ve koleksiyonerler sanal alemi sevdi!

Sabo Aranan Adam_2014 tuval üzerine yağlı boya 80x60cm

Gelişen teknoloji kültür ve sanat alışkanlıklarını değiştiriyor. Sanatçılar artık sadece sergilerde değil internet üzerinden de eserlerini gösterebiliyor ve satış yapabiliyor

RADİKAL –Genç ve yükselen’ sanatçılara görünürlük ve ulaşılabilirlik imkanı sunan internet sitelerinden biri de geçtiğimiz Nisan ayında online bir platform olarak kurulan artnivo.com. 13-16 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve ICEC'de gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul 2014'te, artnivo.com platformuna katılan 26 sanatçının fuar için özel olarak ürettiği işleriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak. Bu sanatçıların isimleri şöyle; Aslı Sungu, Burak Dak, Burak Ata, Can Akgümüş, Çağrı Saray, Emine Şenses, Engin Beyaz, Erdal İnci, Eylül Ceren Ersöz, Hasan Deniz, Hayal İncedoğan, Jacqueline Roditi, Leyla Emadi, Manolya Çelikler, Melis Ağazat, Mustafa Albayrak, Öykü Ersoy, Özer Toraman, Özge Enginöz, Sabo, Seçil Erel, Selin Balcı, Sibel Diker, Sinem Karaduman, Zeynep Akan ve Zeynep Beler.

Contemporary İstanbul 2014'te artnivo standını ziyaret eden koleksiyonerlerle, sitenin online olarak yer alan ve daha önce Cem Alper, Emre Dökmeci, Ferhan İstanbullu'nun yaptığı "Sizin İçin Seçti" bölümüne ek olarak, interaktif bir seçki yapılarak günlük olarak sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde paylaşılacak.