Sanatçının kıymeti bilinir mi?

Düşün Sahnesi'nin yeni oyunu 'Sanatçının Ölümü' sahneleniyor. Yılmaz Onay'ın yazdığı ve sahneye koyduğu oyun, 'sanatçı' kavramını evli bir çiftin yaşadıkları ekseninde sorguluyor.

İSTANBUL - Düşün Sahnesi'nin yeni oyunu 'Sanatçının Ölümü' sahneleniyor. Yılmaz Onay'ın yazdığı ve sahneye koyduğu oyun, 'sanatçı' kavramını evli bir çiftin yaşadıkları ekseninde sorguluyor. Kocasını aşırı 'aykırı' olmakla suçlayan kadın, sonunda onun intiharına neden olur. Ölü bir sanatçı olarak birdenbire ünlenen adam, aslında hayattadır. Karı-koca yaptıkları tartışmanın sonunda bu gerçeği en yakın arkadaşlarına söylemeye karar verir. Ve düzenlenecek cenaze törenini bir yeniden doğuş törenine çevirmek isterler. Ama törene sarhoş bir arkadaşlarından başka kimse gelmez.
Ölünce ünlü olmak...
'Bir sanatçının hayattayken kıymetinin bilinmesi mi yoksa öldükten sonra değer kazanması mıdır önemli olan?' sorusunun irdelendiği oyunda Levent Öktem, Rozet Hubeş ve Ragıp Yavuz rol alıyor. Bir anlamda ülkemiz aydınının da kırık ve ironik öyküsünü anlatan oyun her perşembe ve cuma saat 20.30'da, cumartesi saat 18.30'da, pazar saat 15.30'da Düşün Sahnesi'nde. Tel: 0212 292 40 40 (Kültür Sanat)