Sanatla hayatını kazanan kaldı mı?

'Köprü' temasıyla bu yıl 11'incisi düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı'ndaki paneller dizisi sürüyor.

İSTANBUL - 'Köprü' temasıyla bu yıl 11'incisi düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı'ndaki paneller dizisi sürüyor. Yarın sona erecek fuardaki oturumlar kapsamında, önceki gün Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (AIAP) Doğu Avrupa Başkanı ressam Mehmet Güleryüz, sanatçı ve sanatseverlerle buluştu. Güleryüz konferansta, AIAP Doğu Avrupa Başkanı görevine getirilmesi münasebetiyle Bratislava'da yapılan zirvedeki izlenimlerini ilgililere aktardı.
Güleryüz, konferansında Türkiye'deki birçok sanatçının sanat hocalığından hayatını kazandığına dikkat çekerek, bugün sanatın kendisiyle yaşayabilen sanatçı sayısının az olduğu uyarısında bulundu. Sanatçı ayrıca, derneğin mevcut 750 üyesinin de sanatçı hakları ve diğer taleplerinde bireyci olmak yerine, derneğe sahip çıkarak sorunlarla birlik içinde mücadele etmesi gerektiğini anımsattı.
Paneller devam ediyor
Yarın sona erecek fuarda bugün saat 14.00'te '2. Milenyumun İlk Yılında Türkiye'de Sanat ve Sanatın Sorunları' işlenecek. Özdemir Altan ve Levent Çalıkoğlu'nun katılacağı panel Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenleniyor. Bugünkü paneller dizisi saat 16.00'da
İstanbul Sanat Müzesi Vakfı'nın düzenlediği ve Gülgün Feyman'ın yöneteceği 'Sanat Forumu' ile devam ederken yarın da son olarak iki ayrı panelle 'Çetin Nuhoğlu' üzerine Nuhoğlu ve Nedret Sekban saat 14.00'te söyleşecek. Fuarın saat 16.00'daki '2001 Sanata Adanmışlık' başlıklı son panelinin konukları ise çağdaş sanatçı Hüseyin Bahri Alptekin ve Mehmet Güleryüz. Tel: 0212 212 31 00 (Kültür Sanat)