Sarışınlar Sofya'da toplanacak

Sarışınlar Sofya'da toplanacak
Sarışınlar Sofya'da toplanacak

Gelmiş geçmiş en ünlü sarışın genç yaşta ölen Hollywood yıldızı Marilyn Monroe...

Dünya sarışınlarını bir araya getirecek Uluslararası Sarışınlar Kurultayı, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenecek.

SOFYA - Bulgaristan Devlet Haber Ajansı Basın Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Uluslararası Sarışınlar Birliği Başkanı Olga Uskova, Sofya’da 21-24 Ekim’de düzenlenecek kurultayda Bulgaristan, Rusya, Makedonya, Kosova, Romanya, Belarus ve Litvanya’nın yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden toplam 150 sarışın delege bulunacağını açıkladı.
Sarışınların ciddiye alınması gerektiğini savunan Uskova, “Sarışın tanımı bir saç rengi değil, bir ruh halidir” dedi.

‘Sağduyu dünyayı kurtaracak’ sloganı altında 21 Ekim’de açılacak kurultayda, toplumda kadınların konumunun iyileştirilmesine ilişkin stratejiler ele alınacak ve 2011-2012 dönemi için bir çalışma programı belirlenecek.

1000 kişilik yürüyüş
Kurultayda ‘Sarışınların bağış inisiyatifleri’, ‘Sarışınlar ve iş sektörü’, ‘Saç modelleri konusunda sarışın fikirler’, ‘Entelektüellik ve sarışınlık’ başlıkları altında tartışmalar da yapılacak. Program kapsamında ülkedeki çeşitli doğumevleri ve çocuk esirgeme yurtlarının donanım ihtiyaçlarının karşılanması için bir de bağış kampanyası düzenlenecek.

23 Ekim’deyse Sofya’nın merkezindeki Adalet Sarayı önünde toplanacak 1000’i aşkın sarışın bir gösteri yürüyüşü yapacak. Sarışınlar bu yürüyüşle, ‘Bir araya gelen en çok sarışın’ dalında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye çalışacak. Aynı gün Sofya’nın en büyük gece kulübü Cyncity’de düzenlenecek güzellik yarışmasında da 15 kişilik uluslararası jüri, ‘En güzel ve en akıllı sarışın’ı seçecek. (aa)


    ETİKETLER:

    Bulgaristan

    ,

    haber