Şarkıcı Joey Feek hayatını kaybetti

Şarkıcı Joey Feek hayatını kaybetti
Şarkıcı Joey Feek hayatını kaybetti
Amerikalı country şarkıcısı Joey Feek, iki yıldır mücadele ettiği hastalığa yenik düştü.

RADİKAL- 1980'lerin müzik ikonlarından biri olan Dolly Parton'ı kendine örnek alan ve onun ekolünün günümüzdeki temsilcisi kabul edilen Feek, Cuma günü öğleden sonra evinde hayatını kaybetti.

İki yaşında bir kız çocuğu annesi olan Feek, 40 yaşındaydı.

Kötü haberi Feek'in hayranlarına, bir zamanlar aynı sahneyi paylaştığı müzisyen kocası Rory internetteki blogunda duyurdu.

Rory "Karımın en büyük düşü bugün gerçekleşti. O şimdi cennette. Kanser gitti, ağrılar bitti ve karımın bütün gözyaşları kurudu. Joey, artık sevgili ağabeyi Justin'in kollarında" diye yazdı.Rory mesajını şöyle sürdürdü: "Bugün öğleden sonra saat 14.30 sıralarında hepimiz onun çevresindeydik. El ele tutuşup dua ettik. Benim değerli karım son nefesini verdi. Ve bundan bir dakika sonra öbür dünyada ilk nefesini aldı. "

Roey Feek'in bakımını üstlenen hemşiresi ölümünden birkaç gün önce  şarkıcının günlerinin sayılı olduğunu söylemişti.

Joey Feek, ölümünden birkaç hafta önce minik kızının doğum gününü kutlamıştı. Bunun ardından da "Artık eve gitmeye hazırım" diyerek ölüme hazır olduğunu belirtmişti.

Joey Feek'i kocası Rory internete hazırladığı This Life I Live adlı blogda karısının hastalıkla mücadelesini en ince detaylarına kadar anlattığı için bazı çevreler tarafından çok eleştirilmişti.

Joel Feek kızı Indiana'yı dünyaya getirdikten birkaç ay sonra kansere yakalandığını öğrenmişti. Feek ve kocası Rory Feek müzik kariyerlerini birlikte sürdürüyorlardı.2008 yılında katıldıkları Can You Duet adlı yarışmada üçüncü olan çift bunu ardından bir plak şirketiyle albüm anlaşması imzalanı. İlk albümleri The Life of A Song ise kariyerlerinde yeni bir dönüm noktası oldu. (HÜRRİYET)