Satın alınan hayatlar!

Amerikalı usta Michael Winterbottom'ın yönettiği 'İhtirasın Bedeli' (The Claim) geçen yıl Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışmış ama eli boş dönmüştü.

İSTANBUL - Amerikalı usta Michael Winterbottom'ın yönettiği 'İhtirasın Bedeli' (The Claim) geçen yıl Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışmış ama eli boş dönmüştü. Daha sonra Boston Film Eleştirmenleri tarafından
ödüllendirilen film, hırsın insan hayatındaki olumsuz etkilerini anlatıyor. ABD'de 'Altına Hücum' döneminde yaşanan bir hikâyeyi konu alan filmin başrollerinde Nastassja Kinski, Wes Bentley, Milla Jovovich, Sarah Polley, Peter Mullan ve Sean McGingley var.
1849'daki 'Altına Hucüm' dönemini takiben geçen 20 yılda yarım milyon insan zengin olma hayalleriyle Kaliforniya'ya gelir. Daniel Dillon da bu insanlardan biridir. Dillon, şiddetli kış koşullarına rağmen zenginleri yanına toplayarak Kaliforniya'ya gelmiş ve burada Kingdom Come adlı bir kasabanın kurulmasına öncülük etmiştir.
Geçmişi hakkında kimsenin bir şey bilmediği Daniel Dillon, geçen 20 yılda kasabanın gerçek kralı olmuştur ama hâlâ daha fazlası için uğraşmaktadır.
Günün birinde kasabaya gelen üç kişi ise Dillon'ın hayatında büyük değişikliklere yol açacaktır. Bunlardan biri Central Pasific Tren Yolu'nu Kingdom Come'a genişletmek isteyerek kasabanın geleceğini tehdit eden arazi ölçüm memuru Mr. Dalglish'tir. Diğer iki yabancıysa, genç ve güzel bir kadın olan Hope ve Daniel Dillon'ın geçmişine ait karanlık sırları bilen hasta Elena'dır. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Altın

  ,

  İstanbul