Satış rekorları kıran iyi niyet elçisi yolda

Satış rekorları kıran Girit doğumlu Nana Mouskouri; Avrupa, Amerika, Avustralya ve Uzakdoğu'da toplam 68 ülke ve 208 şehri kapsayacak özel turnesi dahilinde 27 Kasım'da İstanbul'da sahneye çıkacak.

İSTANBUL - Satış rekorları kıran Girit doğumlu Nana Mouskouri; Avrupa, Amerika, Avustralya ve Uzakdoğu'da toplam 68 ülke ve 208 şehri kapsayacak özel turnesi dahilinde 27 Kasım'da İstanbul'da sahneye çıkacak. Tüm zamanların en çok satan bayan sanatçısı Nana Moustouri, BJK Akatlar Arena'da bir konser verecek. Mouskouri, Yunanistan'ın gelmiş geçmiş en önemli sesleri arasında olmasının yanında, bugüne kadar 350 milyondan fazla albüm satışı (Beatles ve Elvis Presley'in tüm satışlarının toplamından fazla) ve 300'den fazla altın ve platin plak ödülüyle dünyada tüm zamanların en çok satan kadın sanatçıları arasında. Atina konservatuvarında eğitim alan Nana Mouskouri, soprano sesini caza adapte ederek kısa zamanda yapımcıların ilgisini çekti. İlk plağını 1957 yılında kaydeden Nana Mouskouri, 1959 yılında Yunanistan Şarkı Yarışması'nda birincilik ödülü kazandı.
Julio Iglesias, Mercedes Sosa, Quincy Jones, Barry Manilow ve Bob Dylan'la birçok ortak parçaya imza atan Nana Mouskouri, 1993 yılında Unicef tarafından 'İyi niyet elçisi' ilan edildi. Audrey Hepburn'den elçiliği devraldıktan sonra ilk gittiği yer olan Bosna'da yaşananlardan etkilenen Nana, savaşta zarar görenlere bağışlanmak üzere bir Avrupa turnesi gerçekleştirdi ve Bosna'ya en büyük yardımı yapan sanatçı oldu. (Kültür Sanat)