Savaştan arta kalan kareler

Agence VU'nun ünlü savaş fotoğrafçısı Stanley Greene, İFSAK 20. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında açılan sergisinde savaşın anlamsızlığını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

İSTANBUL - Agence VU'nun ünlü savaş fotoğrafçısı Stanley Greene, İFSAK 20. İstanbul Fotoğraf Günleri kapsamında açılan sergisinde savaşın anlamsızlığını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Darphane-i Amire'de açılan 'Savaştan Kesitler' başlıklı sergi Greene'in ağırlıklı olarak Çeçenya ile Irak'ta çektiği fotoğraflardan oluşuyor. Greene'in sergisi 8 Aralık'a kadar açık kalacak.
İFSAK Fotoğraf Günleri'nde kasım başında açılan Vedat Ozan, Lorraine Field, Onur Çakmak, Kenji Kawamoto Nazan Tuna'nın sergilerine ek olarak yeni sergiler de görücüye çıkmaya başladı. Yalçın Savuran'ın 'Yüzde 100' başlıklı sergisi Dünya Kitabevi'nde, İzzet Keribar'ın 'Anadolu 2005' sergisi Taksim Sanat Galerisi'nde, Zerrin Ünalan'ın 'Ahraz' sergisi Basın Müzesi'nde, İFSAK Hüsnü Atasoy Atölyesi'nin 'İnanç' başlıklı sergisi Tarık Zafer Tunaya'da devam ediyor.
Özer Kamburoğlu'nun Taksim Sanat Galerisi'nde açılan 'Mimariler' ile Basın Müzesi'ndeki 'Geçmişten Günümüze: İstanbul' sergilerinde 'Değişim-Gelenek' teması işleniyor. Sergiler dışında saydam gösteriler de sürüyor. 'Genç Bakışlar' bölümüne konuk olan çocuklarla yapılan çeşitli atölye çalışmalarında üretilen fotoğraflar ise 27 Kasım cumartesi günü Turkcell'de gösterilecek. Tel: 0212 292 42 01 (Kültür Sanat)