Sedat Ergin ve diplomat arkadaşları sahnede

Sedat Ergin ve diplomat arkadaşları sahnede
Sedat Ergin ve diplomat arkadaşları sahnede

Gazeteci Sedat Ergin?in de sahneye çıkacağı konser 15 Mayıs?ta.

İSTANBUL - Hürriyet yazarı Sedat Ergin ve emekli diplomatlardan oluşan bir grup, 15 Mayıs’ta orkestra eşliğinde sahneye çıkıyor. Şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta’nın çalacağı Yüreklendirme Konseri, CRR’de gerçekleşecek. TED Koleji’nin şef Gürer Aykal’ın fikir önderliğinde oluşturulan Yüreklendirme Konserleri serisi, farklı meslek gruplarından gelen ve müzikle amatör bir ruhla ilgilenen insanlara profesyonel müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşma imkanı sağlamayı amaçlıyor.
Serinin ilk konserinde İstanbul Sinfonietta, Mozart’ın ‘Re majör Divertimento’su seslendirilecek. Ardından, ODTÜ Elekrik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, TÜBİTAK Bİlim Kurulu üyeliği gibi görevler üstlenen Prof. Kemal İnan ile Aida Boydağ, Bach’ın ‘2 Keman için Konçerto’sunu yorumlayacak. 1950’lerde CSO başkemancısı Ulvi Yücelen’in öğrencisi olan Prof. İnan, ara verdiği kemana, 2004’te Aida Boydağ ile tekrar başladı.
Konserin ikinci yarısında İstanbul Sinfonietta, Avrupa Birliği Genel Sekreteri Murat Sungar’ın ‘Pop Sinfonietta’sını 4 konuk solistle seslendirecek: Piyanoda eski Büyükelçi Murat Sungar, gitarda eski büyükelçi Burak Gürsel, basgitarda gazeteci Sedat Ergin ve davulda Durul Gence. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    TÜBİTAK

    ,

    ODTÜ