'Şehir'de geri sayım başladı

İstanbul Şehir Tiyatroları yeni sezonda yedi yeni oyunu seyirciyle buluşturacak.

İSTANBUL - İstanbul Şehir Tiyatroları yeni sezonda yedi yeni oyunu seyirciyle buluşturacak. Sezonu 3 Ekim'de açacak olan Şehir Tiyatroları'nda bu yıl Ümraniye Sahnesi'nin yanı sıra Çapa'daki Zübeyde Hanım Tiyatrosu da hizmet verecek.
Yeni sezonda ilk turda seyirci karşısına çıkacak yeni oyunlar şunlar: Brecht'in 'Şvayk 2. Dünya Savaşında', Başar Sabuncu'nun 'Herkes Aynı Bahçede', Savaş Dinçel'in 'Uçurtmanın Kuyruğu', Hristo Boytchev'in 'Kuş Operasyonu', Sabahattin Kudret Aksal'ın 'Kahvede Şenlik Var'ı, Turgut Özakman'ın 'Sarıpınar 1914'ü ve Gaston Baty'nin oyunlaştırdığı 'Suç ve Ceza'.
İstanbul Şehir Tiyatroları, Bakırköy Belediye Tiyatroları ile ilgili ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda da bir protokol imzaladı. Kurumun Genel Sanat Yönetmeni Şükrü Türen ile Bakırköy Belediye Tiyatroları adına Müşfik Kenter tarafından imzalanan protokole göre her iki kurum arasında sahnelerin karşılıklı kullanımının yanı sıra tiyatro sanatıyla ilgili birçok alanda işbirliği, ortak prodüksiyonların gerçekleştirilmesi, oyuncu ve teknik konularda karşılıklı değişim hedefleniyor. (Kültür Sanat)