Şehrin iki yakasında bedava dans ve müzik

Şehrin iki yakasında bedava dans ve müzik
Şehrin iki yakasında bedava dans ve müzik

Gezi parkında Alman dans topluluğu Pottporus var.

İSTANBUL - Şehrin iki yakasında Taksim Gezi Parkı ve Caddebostan Sahili’nde kurulan iki büyük sahne, dünyadan iddialı müzik, tiyatro ve dans projelerini ‘Su Üstünde Avrupa Şenliği’ başlığı altında ağırlıyor.
İstanbul 2010 Ajansı tarafından düzenlenen şenlik 25 Haziran’da başladı, 9 Temmuz’da bitecek. Daha önce Balkan elektronik müzik akımının öncülerinden Kırıl, Avusturyalı grup Sonus Brass Ensemble, İtalyan modern dans topluluğu Balletto Dell’Esperia gibi isimler sahneye çıktı. Şenlik, bugün 21.30’da Caddebostan sahnesinde Romanyalı perküsyon grubu Sistem’le sürüyor.
Gezi Parkı’ndaysa saat 20.00’de  Alman dans topluluğu Pottporus 21.30’da ise Makedon müzik grubu Foltin sahnede olacak. Fotin, yarın da karşı sahile geçip yine 21.30’da Caddebostan’da çalacak. Ondan önce saat 20.00’de ise Alman The East West European Jazz Orchestra’nın konseri var. Yarın 20.00’de Gezi Parkı’ndaysa Fransız akrobasi grubu La Compagnie Bis Repetita var.
İlerleyen günlerde Nekropsi, Nu Park, Venetian Dream,Theatre Akt gibi konser ve gösteriler var. Ücretsiz etkinliklerin ayrıntılı programı www.istanbul2010.org adresinden edinilebilir. (Kültür Sanat)