Selen Gülün'e Japonya ilgisi

Selen Gülün'e Japonya ilgisi
Selen Gülün'e Japonya ilgisi
'Answers' albümü Japonya'nın ünlü müzik mağazası Disk Union'ın caz listesinde 6 numaraya kadar yükselen Türkiye'nin en iyi caz müzisyenlerinden Selen Gülün, Tokyo'da iki konser verdi ve imza günü düzenledi.

Besteci, piyanist, vokalist Selen Gülün, Tokyo’da verdiği iki konserle eserlerinin çalındığı ülkeler listesine Japonya’yı da ekledi. Daha önce eserleri Avusturya, Almanya , Hollanda, Ingiltere, Isveç, Danimarka, Finlandiya, Italya, Fransa, ABD , Brezilya, Pakistan, Litvanya ve Rusya’da seslendirilen Selen Gülün, Japonya’ya müziğini kendisi getirmeyi seçti. ‘Answers’ adlı albümü birkaç senedir Japonya’da aralarında Disk Union ve HMV’nin de yer aldığı müzik mağazalarında satılmakta olan Selen Gülün, 26 ve 30 Haziran tarihlerinde Tokyo’da Engin Yenidünya’nın düzenlediği iki konser verdi ve bir imza günü gerçekleştirdi.


26 Haziran’da Tokyo’nun önemli canlı müzik mekanlarından Electrik Jinja’da Gülün’ün ‘Başka’, ‘Answers’, ‘Selen Gülün Trio Sürprizler’ ve ‘Just About Jazz Live’ albümlerinden parçaların yanı sıra henüz yayınlanmamış parçalarının da çalındığı Selen Gülün Trio konserinde mekan tamamen doluydu. Bu konserde Selen Gülün’e Japonya’nın önemli caz müzisyenlerinden Yoshihito ‘P’ Koizumi (elektrik bas) ve Akira Nakamura (davul) eşlik etti.


Ünlü Berklee College of Music’te eğitim gören ve İlhan Usmanbaş, Mark Wingate Aydın Esen, Ray Santisi gibi büyük isimlerle çalışan Selen Gülün, 30 Haziran’da Tokyo’nun Shinjuku semtinde bulunan Disk Union’ın Jazz binasında bir imza gününe de konuk oldu. Gülün, Answers ve Başka albümlerini imzaladığı etkinlikte bir de solo konser verdi. Gülün’ün ‘Answers’ albümü, Disk Union’in Tokyo Caz listesinde Ekim 2014’te 6 numaraya yükselmişti. 1975’te açılan Disk Union, Shinjuku’daki merkez binası ve Tokyo, Kanagawa, Chiba ve Saitama bölgelerindeki 38 şubesiyle Japonya’nın en köklü ve önemli müzik dükkanlarının başında geliyor.

http://selengulun.com/