Şellale coştu bir kere

Semir Aslanyürek'in gerçek olay ve kişilerden yola çıkarak yazdığı 'Antakya Üçlemesi'nin ilk filmi 'Şellale'nin çekimleri Antakya'da sürüyor.

ANTAKYA - Semir Aslanyürek'in gerçek olay ve kişilerden yola çıkarak yazdığı 'Antakya Üçlemesi'nin ilk filmi 'Şellale'nin çekimleri Antakya'da sürüyor. 'Şellale'nin çekimlerine geçen yıl başlanmış ama birtakım ekonomik sorunlar yüzünden altıncı günden sonra durdurulmuştu.
Ezel Akay yapımcılığında çekimlerine tekrar başlanan filmde yaklaşık 10 yıldır beyazperdede görünmeyen usta oyuncu Hülya Koçyiğit'in yanı sıra Aykut Oray, Tuncel Kurtiz , Ali Sürmeli, Ege Aydan, Canan Hoşgör ve Nurgül Yeşilçay rol alıyor. 'Şellale'nin görüntü yönetmeni ise 'Herkes Kendi Evinde' ile bu yıl İstanbul Film Festivali'nde 'jüri özel ödülü' kazanan Hayk Kirakosyan.
Filmin çekimleri üç hafta daha sürecek. Maliyeti 800 bin dolar olarak hesaplanan filmde 1960'lı yıllarda Antakya'da yaşayan bir ailenin, daha doğrusu biri Demokrat Partili diğeri CHP 'li iki kardeşin trajikomik hikâyesi anlatılıyor. Yönetmen Aslanyürek "Kişileri, tarzı ve olaylarıyla 1960 filmi yapıyoruz ama sorunlar 2001'e de değiniyor. Yaşadığımız felaketler bize ders olmuyor. Bunu anlatıyoruz" diyor. 'Şellale', kasım ayında vizyona girecek. (Kültür Sanat)
'Şelale' filmiyle ilgili geniş set röportajları yarın Radikal Cumartesi'de.