'Şellale' izleyiciyle buluşmaya hazır

Semir Aslanyürek'in yazıp yönettiği, Hayk Kirakosyan'ın görüntü yönetmenliğini üstlendiği 'Şellale'nin...

İSTANBUL - Semir Aslanyürek'in yazıp yönettiği, Hayk Kirakosyan'ın görüntü yönetmenliğini üstlendiği 'Şellale'nin çekimleri iki yıllık yoğun bir yapım sürecinin ardından geçtiğimiz hafta sona erdi.
Aslanyürek'in doğup büyüdüğü Antakya'nın Harbiye ilçesinde yapılan çekimlerde Hülya Koçyiğit, Tuncel Kurtiz, Aykut Oray, Ali Sürmeli, Ege Aydan, Nurgül Yeşilay ve Fikret Kuşkan gibi ünlü oyuncuların yanı sıra Aslanyürek'in ailesi ve yöre halkı da görev aldı. Hamdi Alkan, Pelin Batu ve Donatella Piatti ise filme misafir oyuncu olarak katıldı.
Aslanyürek'in ikinci uzun metrajlı filmi olan 'Şellale'de yönetmenin özyaşam öyküsünden esinlenilerek, 1960'ların Türkiye'sine dair bir hikâye anlatılıyor. Barış için bedel ödemenin gerekliliğini irdeleyen film, 27 Mayıs darbesinin hemen öncesinde biri Demokrat partili, diğeri ise CHP'li iki kardeşin düşmanlığını konu alıyor.
'Şellale'nin yapımcılığını ise 'Tabutta Rövaşata' ve 'Güneşe Yolculuk' gibi filmlere imza atan İFR üstleniyor. 'Şellale'nin, önümüzdeki sonbaharda gösterime girmesi planlanıyor.