Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz

Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz
Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz
Şener Şen, "Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil." dedi

RADİKAL - Şener Şen, Almanya ’nın Nürnberg kentinde düzenlenen 20. Türk - Alman Film Festivali kapsamında yaptığı açıklamaların ardından sosyal medyada kendisini hedef alan eleştirilere cevap verdi.

Cumhuriyet'ten Ceren Çıplak'ın haberine göre haberine göre "Sadece birkaç cümle söyleyip gideceğim" diyen Şen, "Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Halkına ileri demokrasiyi layık görmeyen iktidarlar yüzünden sıradan vatandaşlar benimle aynı görüşten değilsin diye birbirleriyle kavgaya tutuşuyorlar. Türkiye ’de herkesin aklını başına toplaması lazım. Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil" dedi.

Zuhal Olcay: Şener Şen kendini yanlış mı ifade etti acaba?

ŞENER ŞEN NE DEMİŞTİ?

 

Şener Şen, “Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?” sorusuna  şu yanıtı vermişti: “Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. O kadar ayrı alanlar ki... Biri oyuncunun ödevi, yaptığı filmlere hayat görüşünü yansımaktır. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da sadece eylem yapan, hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar.”

Sırrı Süreyya Önder'den Şener Şen'e destek

Cengiz Semercioğlu yazdı: 'Şener Şen haksızlık yaptı'