Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz

Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz
Şener Şen'den eleştirilere yanıt: Meğer ne kadar sevgisizmişiz
Şener Şen, "Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil." dedi

RADİKAL - Şener Şen, Almanya ’nın Nürnberg kentinde düzenlenen 20. Türk - Alman Film Festivali kapsamında yaptığı açıklamaların ardından sosyal medyada kendisini hedef alan eleştirilere cevap verdi.

Cumhuriyet'ten Ceren Çıplak'ın haberine göre haberine göre "Sadece birkaç cümle söyleyip gideceğim" diyen Şen, "Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Halkına ileri demokrasiyi layık görmeyen iktidarlar yüzünden sıradan vatandaşlar benimle aynı görüşten değilsin diye birbirleriyle kavgaya tutuşuyorlar. Türkiye ’de herkesin aklını başına toplaması lazım. Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil" dedi.

Zuhal Olcay: Şener Şen kendini yanlış mı ifade etti acaba?

ŞENER ŞEN NE DEMİŞTİ?

 

Şener Şen, “Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?” sorusuna  şu yanıtı vermişti: “Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. O kadar ayrı alanlar ki... Biri oyuncunun ödevi, yaptığı filmlere hayat görüşünü yansımaktır. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da sadece eylem yapan, hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar.”

Sırrı Süreyya Önder'den Şener Şen'e destek

Cengiz Semercioğlu yazdı: 'Şener Şen haksızlık yaptı'


  http://www.radikal.com.tr/131848113184813

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şen'in söylediğini anlamak - izninizle

  bilgelik gerektiriyor. Millet ise kolay pozisyon bulmuş Rıdo gibi gol atma peşinde. Şener Şen diyor bilgelik, o diyor çamın altı gölgelik.

  TAMAM BİR ALEX, PARDON YILMAZ GÜNEY DEĞİLSİN AMA... - Ali Karatay

  Kendisi asla devletle karşı karşıya gelmeye cesaret edemeyen, bunu aklından bile geçiremeyen, devlet "altı ay tuvalete gitmeyeceksin!" dese çatlasa da patlasa da gitmeyecek adamların, TV başında, hakkını sokakta arayan gençlere, işçilere, devrimcilere çemkirirkenki seviyesinin ötesinde laflar beklerdik senden. Ettiğin lafın iler tutar yanı yok. Ayrıca memleket yangın yeriyken, bir hırsıztokrasi kurulurken gıkını çıkartmadan seyretmen de gözümüzden kaçmıyor. Seni seviyoruz, üzme bizi.

  Herkes sizin gibi olamıyor - RKemal Bindal

  Şener Şen yaşayan bir değerdir;efsanedir.Her filminde toplumun yaşadığı bir sorun mutlaka vardır.Adamı rahat bırakın.