Şener Şen'e Nürnberg'de ödül

Şener Şen'e Nürnberg'de ödül
Şener Şen'e Nürnberg'de ödül
Almanya'nın Nürnberg kentinde bu sene 20'ncisi düzenlenen köklü sinema etkinliği Türk-Alman Film Festivali'nde bu yıl onur ödülü Şener Şen'e verildi.

Tafelhalle' de gerçekleşen açılışta Şener Şen'e onur ödülünü, komedyen Cem Yılmaz 'ın esprili ve Şener Şen'i övücü  konuşması sonra Belediye Başkanı Ulrich Maly verdi. Yönetmen Yavuz Turgul rahatsızlığı nedeniyle törene gelemeyince, ödülü temsilcisi  Gülengül Arlıer aldı. Uğur Yücel ise "Alman sanatçı Hanna Schygulla'ya âşıktım" diyerek ödülünü verdi ve onu kucakladı.
Festival Başkanı Adil Kaya ve festival yönetmeni Ayten Akyıldız'ın organize ettiği 20. Nürnberg Türk-Alman Film festivalinde onur konuklarının haricinde, Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya, Federal Milletvekili CSU'lu Dağmar Wöhrl  ve çok sayıda tanınmış davetli hazır bulundu. 

Şener Şen, Uğur Yücel, Cem Yılmaz  ve Anna Schygulla Tafelhalle'ye birlikte geldiler. Sanatçılar dışarda  aralarına festival yönetmeni Ayten Akyıldız ve Başkonsolos Asip Kaya'yı  alıp birlikte basın mensuplarına poz verdi. Ardından alkışlar eşliğinde salona girdi. Belediye başkanı Ulrich Maly, İslam karşıtı ve yabancı karşıtı gösterilere değinerek "Onlarla birlikte mücadele etmeliyiz" diye konuşurken Cem Yılmaz da Belediye başkanı Ulrich Maly'nin iyi bir insan olduğunu ve kendisinde Nürnberg'de imbiss dükkanı (dönerci) açacağını söyleyerek izleyicileri güldürdü.
Ödüller sonrası başrollerinde Şener Şen ve Uğur Yücel'in rol aldığı, Türk sinemasının önemli yapımlarından, Yavuz Turgul imzalı 'Eşkıya' gösterildi.