Serinin parçası olmak hoş

Serinin parçası olmak hoş
Serinin parçası olmak hoş

Serinin yeni yıldızı Rachel Weisz, önceki filmleri de hayranlıkla takip ettiğini söylüyor.

‘Arka Bahçe’, ‘Chain Reaction’ ve ‘Aşkın Karanlık Yüzü’ gibi farklı alanlardan filmlerde çalışıyorsunuz. Bu filme nasıl geldiniz peki?

İlk üç ‘Bourne’ filminin büyük bir hayranıyım. O filmlerin senaryosunu da Tony Gilroy yazmıştı. Yani tüm Bourne evreninin ve mitolojisinin yaratıcısı o. Bu filmi yazmakla kalmayacak, aynı zamanda yönetecekti de. Yazıp yönettiği ‘Michael Clayton / Avukat ’ da en sevdiğim filmlerdendir. Tony’le çalışmayı çok istiyordum o yüzden. Seriyi de çok seviyordum. Bir parçası olmak çok hoşuma gitti. Ve tabii Tony’nin yarattığı kadın kahramanı da sevdim.

Eğer Tony Gilroy dahil olmasaydı daha farklı bir seçimle mi sonuçlanırdı düşünme süreciniz?

Tabii kimin projede yer aldığına göre değişir. Ama dediğim gibi yaratıcı, Bourne evreninin yazarı o. Emin ellerdeymişim gibi hissettim o yüzden. Ve bu dördüncü filmde ilk üç bölümün üzerindeki perdeyi kaldırıp, “Her şeyin arkasında kimin eli olduğunu bildiğinizi sanıyordunuz, ama bilmiyorsunuz” diyor.

Bu bir devam bölümünden ziyade koşut bölüm gibi

Evet bence de öyle.

Ama iyi bir yönetmenin emin ellerinde olmanın mecazi güvenliğini duymakla Filipinler sokaklarında başrol oyuncusunun kullandığı bir motorun arkasına bağlı gitmek arasında bir fark olmalı...

Evet, hatta bağlı bile değildim. Sadece tutunuyordum. Her zaman öyle çok güvenli değildi. (Gülüyor) 200 araçla beraber Jeremy’nin hızla sağlı sollu gittiği bir motorsikletin arkasında ne kadar güvenli olabilirseniz o kadar güvenliydi. Tabii, her şey mümkün olduğunca denetim altında ama her an bir şeyler ters gidebilirdi. Evet, korkutucuydu.

Peki mouse’u tıklayıp şuraya bir ejderha, oraya bir tren konulduğu bir dönemde gerçek bir ortamda gerçek şeyler çekmek güzel miydi?

Evet doğallığı, gerçekçiliği severim. İlk üç Bourne filminde de sevdiğim buydu. Tehlikenin olduğu sahnelerdeki aksiyon gerçekti ve insanlar gerçekten koşuyordu.

Önceki filmlerin kadın oyuncusu Franka Potente’yi konuştunuz mu?
Yok hayır. Yapmadım. Ama ilk iki filmde çıkardığı işe hayranım. İnanılmaz bir oyuncu. Gerçekten inanılmaz. Sizce de öyle değil mi?

Kesinlikle öyle

Gerçekten çok çok iyi.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Avukat

  ,

  denetim

  ,

  zaman

  ,

  Karanlık